Obama’nın travesti dadısı ortaya çıktı

Obama ve annesinin o dönemde yaşadıkları Menteng mahallesindeki eski komşuları, Evie’nin iki yıl boyunca Barack’ın ve kız kardeşi Maya’nın dadısı olarak çalıştığını doğruladı. Ancak Beyaz Saray konuyla yorum yapmadı.

“ANNESİNİN RUJUNU SÜRERDİM, ÇOKGÜLERDİ”
Asıl adı Turdie olan Evie, Associated Press’e yaptığı açıklamalarda, “Barry” dediği Obama’yla geçirdiği günleri anlattı.

Komşular Evie’yi gecenin geç saatlerinde kadın kıyafetleri giyinmiş halde evden çıkarken gördüklerini söyledi.

Ancak Evie, Obama’nın kendisini hiç kadın kılığında görmediğine inanıyor. Obama’nın o dönemde çok küçük olduğunu belirten Evie, “Beni kadın kıyafetleriyle görmesine hiç izin vermedim ama zaman zaman annesinin rujunu sürdüğümü görürdü. O zaman çok gülerdi” dedi.

20 YILDIR KİMLİĞİNİ GİZLİYOR
Erkek fiziğinde doğduğunu ancak kendisini hep kadın hissettiğini belirten Evie, kimliği dolayısıyla ömrü boyunca babasından başlayarak çevresindeki birçok kişinin işkencelerine maruz kaldığını anlattı.

Ancak Evie için dönüm noktası, 20 yıl önce bir travesti arkadaşının şişmiş cesedini kanalizasyonda bulmasıyla yaşanmış.

Bütün kadın giysilerini ve makyaj malzemelerini toplayıp çöpe atan Evie, “Kalbimin derinliklerinde kadın olduğumu biliyordum ama o şekilde ölmek istemedim” dedi.

Evie, şu an 66 yaşında. O dönemde yaşadıklarını hatırladığında hala gözleri doluyor. Ama o günden beri erkek gibi giyiniyor ve eşcinsel kimliğini gizliyor. Ancak artık kendine daha çok güveniyor:

“Bundan sonra insanlar bana pislik dediğinde, göğsümü gere gere, ‘Ama ben ABD Başkanı’nın dadısıyım’ diyeceğim.”. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?