"Objektifimden Şincan"da heyecan dorukta

Çin Uluslararası Radyosu (CRI) ve Şincan Uygur Özerk Bölgesi Dış Tanıtım Ofisi tarafından düzenlenen “Objektifimden Şincan” etkinliğinde en heyecanlı aşamaya geçildi.

Yıllardır siyasi çatışmalara sahne olan ve iki yıl önce yaşanan şiddet olaylarıyla dünyanın gündemine oturan Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nin kapılarını Eylül ayında yabancı gazetecilere açan “Objektifimden Şincan” etkinliğinde son dönemece girildi.

Bu etkinliğe katılan, aralarında Türkiye, Suudi Arabistan, Nijerya, Endonezya ve Malezya’nın da bulunduğu 10 ülkeden 14 profesyonel fotoğrafçının 17-27 Eylül tarihleri arasında Şincan’da çektikleri fotoğraflardan oluşan “Şincan’ın Güzellikleri” fotoğraf yarışmasının finalistleri belli oldu.

“Şincan’ın Güzellikleri” etkinliğinin https://turkish.cri.cn/other/xjcf/index.htm  adresindeki ana sayfasını ziyaret edenler, finale kalan fotoğraflar arasından beğendiklerine oy verebilecek.

Sayfada fotoğrafların yanı sıra, fotoğrafçıların yazdıkları seyahatnameler de yer alıyor.

iPad, cep telefonu gibi çeşitli yollarla etkinliğe katılanlar, ödül kazanma fırsatını da yakalayacak.

Ödül kazanmak isteyenler, fotoğraflara oy vermenin yanı sıra yorum yazarak bu yorumları internet üzerinden de paylaşabiliyor.

Etkinliğin ana sayfasına her giriş, her oy ve her yorum, kullanıcıların ödül fırsatlarını artırıyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?