Ömer Aşık Alaturkaonline’a konuştu

Omer Asik Roportaj

Ömer Aşık Alaturkaonline’a konuştu. Utah Jazz forması giyen Enes Kanter’den sonra Chicago Bulls forması giyen Ömer Aşık’da Alaturka Online ’a konuştu.

Ömer Aşık Alaturkaonline’a konuştu

Barbaros Tapan Alaturka Online için Los Angeles Clippers Chicago Bulls maçı sonrası Chicago Bulls forması giyen Ömer Aşık ile görüştü.

Alaturkaonline : Ömer, iyi akşamlar diliyoruz. Öncelikle seni performansından ötürü tebrik ediyoruz. Önce dün akşam Sacramento Kings karşısında ve bugün de ligin önemli takımlarından biri olmaya namzet LA Clippers karşısında aldığınız seri galibiyetler var. Bize biraz bu galibiyetleri değerlendirir misin?

ÖMER AŞIK: Dünkü galibiyet çok önemliydi, bir önceki maçı kaybetmiştik. Dünkü galibiyetin etkisiyle bugünkü maça da iyi başladık. Daha sonraları biraz bocaladık, ama sonra tekrar toparladık, ve giderek artan şut yüzdemiz ile maçı kazanmayı bildik. Bu galibiyet bizim için, Chicago’ya dönmeden önce çok önemliydi.

Alaturkaonline  : Takımın koçu Tom Thibodeau’nun sana verdiği süreden memnun musun? Bir de takımda senin önünde ilk 5 başlayan Noah’la bir mücadele içinde olduğunu görüyoruz. Bu mücadeleyi bize biraz değerlendirir misin?

ÖMER AŞIK: Takımdaki mücadele takımın iyiliği için önemli. Ben oyun içinde aldığım sürenin çok önemli olmadığını düşünüyorum. Aldığım süre içinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ben ve takımdaki diğer oyuncu arkadaşlarım birlik beraberlik içinde takımın başarısı için oynuyoruz.

Alaturkaonline : NBA’deki uzun lokavt süresini nasıl değerlendirdin? Bir de bildiğimiz kadarıyla bir sakatlığın vardı, bir tedavi sürecinden geçtin? Şu anda durumun nasıl?

ÖMER AŞIK: Aslında lokavt süreci benim için iyi oldu diyebilirim. Kendimi toparlama ve tedavime devam etme firsatı yakaladım. Sakatlığım tam anlamıyla geçti, ve lokavt sürecinin ardından daha hazır bir şekilde sezona başladım.

Alaturkaonline : 2 senedir NBA’de oynuyorsun. Bize biraz artılarından ve eksilerinden bahseder misin?

ÖMER AŞIK: Defansif açıdan çok fazla sorun yaşadığımı, eksi yanımın olduğunu düşünmüyorum. Geliştirmem gereken yönüm ofansif yönüm. Bu sene ofansif yönümü geliştirici çalışmalar yaptım, ve hala yapıyorum. İnaniyorum ki önümüzdeki sene her iki açından da daha iyi bir performans sergileyeceğim.

Alaturkaonline : Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman gibi efsanevi oyuncuların oynadığı bir takımda oynuyorsun. Bu konu hakkındaki düşüncelerini alabilir miyiz? Ömer Aşık’ın hayalleri gerçek oldu diyebilir miyiz?
 <
ÖMER AŞIK: Tabii bu benim için çok büyük bir gurur. Antrenman sahasına girdiğinizde, o saydığınız efsanevi oyuncuların fotoğraflarıyla karşılaşıyorsunuz ve sonra boyle bir takımın bir parçası olduğunuzu görüyorsunuz. Bu çok büyük, tarifi çok kolay olmayan bir gurur. Ben de buraya geldiğimden, ve bu formayı giymeye başladığımdan beri elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Alaturkaonline : 2007 yılında Mehmet Okur büyük bir başarıya imza attı ve All-Star olan ilk Türk oyuncu oldu. 2012 yılında senin böyle bir hedefin var mı?

ÖMER AŞIK: Tabii ki NBA’de oynayan her oyuncunun hayali bir gün All-Star’da oynamaktır. Benim isteğim de bir gün böyle bir organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.

Alaturkaonline : Maçlardaki eşleşmelerinde çekindiğin bir oyuncu var mı?

ÖMER AŞIK: Çekindiğim biri yok ama zorlu rakipler var tabii ki. Bunlarında başında Dwight Howard geliyor. Ama söylediğim gibi çekindiğim hiç kimse yok.

Alaturkaonline  : Carolos Boozer daha önce Mehmet Okur’la Utah Jazz’da oynadı, şimdi de seninle Chicago Bulls’un başarısı için ter döküyor. Nasıl bir diyaloğunuz var kendisiyle?

ÖMER AŞIK: Aslında takım içindeki genel arkadaşlık çok iyi. Benim Carlos ile olan arkadaşlığım, diyaloğum da buna paralel bie şekilde çok iyi. Zaten kendisi de çok cana yakın biri, iyi bir arkadaş. Zaman zaman yan yana da oynuyoruz. Herşey dört dörtlük, çok güzel.

Alaturkaonline   Takımda en iyi anlaştığın isim kim peki?
 
ÖMER AŞIK: Luol Deng ile çok anlaşıyoruz, hem saha içinde hem de saha dışında iyi bir arkadaşlığımız var.

Alaturkaonline  : Bu zorlu maçta aldığınız galibiyetten ötürü öncelikle sizi tebrik ediyoruz, ve başarılarınızın devamını diliyoruz. Maçtan hemen sonra da zaman ayırıp bizimle bu söyleşiyi gerçekleştirdiğiniz için size ayrıca tesekkür ediyoruz. Bir dahaki gelişinizde tekrar görüşmek dileğiyle. İyi akşamlar, iyi yolculuklar.

Alaturka Online / Los Angeles, CA 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?