Onlara televizyondan seslenin

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değer verdiğiniz kadınlara televizyondan seslenin.

Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırlanan uygulama sayesinde hayatınızdaki değer verdiğiniz kadınlara hissettiklerinizi televizyondan anlatma fırsatı bulacaksınız.

Facebook’ta hayata geçen yeni uygulama sayesinde çektiğiniz kısa videolar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanacak filmlerde kullanılacak ve tüm televizyonlarda yayınlanacak. “Biz Elçiyiz, Söz Sizde” sloganıyla hayata geçirilen projede tek yapmanız gereken videoyu hazırlamak ve Facebook’taki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Facebook uygulamasına giderek “Video Yükle” butonuna tıklamak.

Buradan yüklemek istediğiniz videonun en fazla 10 saniye uzunluğunda olması gerekiyor. Yüklenen videolar arasından en çok beğenilen videolar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm televizyonlarda yayınlanacak.

Uygulamaya https://trcll.im/kadinlargunu adresinden erişebilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür. 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın, 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı. 26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde yapılan toplantıda, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın “Internationaler Frauentag” (International Women’s Day – Dünya Kadınlar Günü) olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?