Oscar ödül töreni için yeni yer arayışı

Dünyanın en popüler film ödülü olan Oscar için daha büyük bir yer aranıyor. Oscar ödül töreni, son 10 yıldır HollywoodBulvarı’ndaki 3 bin 300 koltuk kapasiteli Kodak Theatre’da yapılıyor.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi ile Kodak Theatre arasındaki sözleşmenin sona ermesiyle 2014’teki ödül töreninin nerede yapılacağı merak konusu oldu. Oscar ödül töreni için inşa edilen Kodak Theatre’ın 37 basamaklı merdiveni, törene uzun gece elbiseleri ve yüksek topuklu ayakkabıları ile katılan aktrisler için büyük sorun çıkarıyor.

Los Angeles’taki 7 bin 100 koltuk kapasiteli Nokia Theatre, ödül törenine ev sahipliği yapabilecek yerler arasında ilk sırada geliyor. Nokia Theatre, Emmy Ödülleri ve Amerikan Müzik Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu yer olarak tanınıyor.

Öte yandan, Oscar ödül törenini Hollywood’da tutmak için yapılan kampanyalar da hız kazandı. Oscar ödül töreninin Hollywood’a ait olduğunu belirten Hollywood Ticaret Odası, ödül töreninin Los Angeles’a ya da başka bir yere taşınmasına şiddetle karşı çıkıyor. Akademi yıllık maliyeti 20 milyon doları bulan ödül töreni için yeni yer arayışına 2013’ten sonra başlayacağını açıkladı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?