ÖSYM sonuç sayfası: YDS sonuçları sorgulama ekranı!

ÖSYM, YDS sonuçlarını resmi sitesi üzerinden açıkladı. Öğrenciler YDS sonuçlarını ÖSYM sonuç sistemi üzerinden öğrenebilecek. İşte adaylar tarafından çok merak edilen Yabancı Dil Sınavı sonbahar dönemi sonuçlarını sorgulama sistemi, sınava dair detaylar ve merak edilenler…

YDS sonuçlarını merakla bekleyen öğrenciler için büyük gün geldi ve sonuçlar açıklandı. YDS sonuçlarını kontrol etmek isteyen binlerce öğrenci sınav sonucunda bekledikleri puanı alıp alamadıklarını sorgulamak için ÖSYM’nin sonuç sistemine giriş yapmaya başladı.

ÖSYM YDS sonuçlarıanı, “09 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2018-YDS Sonbahar Dönemi) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Ekim 2018 tarihinde saat 14.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.” şeklinde duyurdu.

YDS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Beklenen sınavın sonuçları açıklandı, öğrenciler YDS sınavı sonuçlarına kavuştu. YDS’de sonuç günü geldi ve Yabancı Dil Sınavı’na giren adaylar sonuçlarını kontrol etmeye başladı. YDS sonuçlarını aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz veya https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz.

 YDS SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?