OYAK’ın, Sagra’yı satın almasına Rekabet Kurulu’ndan onay

OYAK’ın Türkiye çikolatalı ürünler pazarının 85 yıllık köklü markası Sagra’yı satın alma anlaşması Rekabet Kurulu tarafından onaylandı.

Rekabet Kurulunun onayladığı Sanset Gıda ile yapılan satın alma anlaşmasına göre Sagra ile birlikte Sarelle, Tadelle ve Gol markaları OYAK Grup Şirketleri bünyesine katıldı. Satın alma işleminin, diğer yasal izin ve onayların alınmasının ardından tamamlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sagra ile gıda sektörüne güçlü giriş yaptık. İnovasyonu odağımıza koyarak pazardaki fırsatları değerlendirdikten sonra ürün gamını ve marka sayısını arttırıp zengin bir portföye ulaşmayı hedefliyoruz. Katma değeri yüksek ürünlerle gıda ihracatında önemli bir hacme ulaşmayı ve böylece Karadeniz boyunca fındık üreticilerine de önemli bir katkı sağlamayı planlıyoruz. Pazar payı ve ihracattaki artış ile birlikte de başta Ordu olmak üzere Karadeniz bölgesine istihdam konusunda ciddi imkanlar sunmayı amaçlıyoruz.” denildi. (DHA)

İlginizi ÇekebilirOYAK, Sagra ile birlikte Tadelle ve Sarelle markalarını alıyorOYAK, Sagra ile birlikte Tadelle ve Sarelle markalarını alıyor

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?