55.9 F
Los Angeles
28 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemÖzgür Özel’den fırsatçılık tepkisi

Özgür Özel’den fırsatçılık tepkisi


CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile birlikte; Hatay’ın Numune Mahallesinde depremzedeler ile bir araya geldi.

“BİR TARİFE BELİRLENSİN”

Özel, taşımacılık işini yapanların fahiş fiyat istediğini ve afetzedelerin bundan şikayetçi olduğunu belirterek şunları dile getirdi:

* “Hatay’ın Numune Mahallesindeyiz. Genel bir sorunu burada üç vatandaşımız ardı ardına dile getirdi. Hasarlı evlerin içinden insanlar eşyalarını çıkarmak istiyorlar. Bir fırsatçılıktan bahsediyorlar. Kendin girersen 10 bin lira, biz çıkarırsak 15 bin lira para istiyorlar. Buna bir denetim gelmesi lazım.

* Hatay Valiliği’ne ve İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Derhal bu araçlar numaralandırılsın. Üzerinde numara yazmayan, izinli olmayan araçların çalışmasına izin verilmesin. Bir tarife belirlensin. Parası olmayan yoksul vatandaşlar için devlet tarafından ödensin.

* Hatay’ın girişinde sertifikalandırılmayan, üzerine numara yazılmayan bu araçlar dışında taşımaya izin verilmesin. Taşıyacakların kaça taşıyacağı, yoksul vatandaşların derdine de nasıl çare olunacağı baştan belli olsun. Vatandaşlarımız bu durumdan şikayetçiler.”

“CEBİMİZDEKİNİ NASIL KOPARACAKLARININ HESABINI YAPIYORLAR”

Depremzede bir kadın, nakliyecilerin destek olması gerekirken kendilerini ezdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

* “Bütün şikayetim nakliyecilerden. Evimde belki birkaç parça eşya kalmıştır onları çıkarmak istiyorum ama nakliyeci bana 10-15 binden fiyat çekiyor. Mağdur kaldığım için ne yapacağımızı bilmiyoruz, hepsi enkaz altına gidecek. Ben birkaç eşyamı çıkaracağım diye benden fırsat bulup da 15 bin lira nasıl talepte bulunur? Nakliyeciler neden bizi ezmeye çalışıyor? Bize yardımcı olacakları yerde cebimizdekini nasıl koparacaklarının hesabını yapıyorlar zaten cebimizde para yok.”

Afetzede diğer bir kişi de “3-4 parça elbiseyi çıkarmak için benden 4 bin lira para aldılar. Hepsi 10 dakika sürmedi ben de şikayetçiyim dışarıdan gelenlerden” dedi.

“KORKUNÇ PARA İSTİYORLAR, FIRSATA DÖNÜŞTÜ İŞ”

Diğer depremzede de “Nakliyeciler 10 bin-15 binden aşağı gitmiyor. Ev, kalacak yer bulamıyoruz. Önce evden eve taşıma bedelinin, asansörlü arabaların denetlenmesi lazım. Korkunç para istiyorlar, fırsata dönüştü iş” diye tepki gösterdi. ANKA

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,379BeğenenlerBeğen
16,227TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,710TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın