Pazartesi sendromu

Pazartesi sendromu
Pazartesi sendromu  yaşamamanız için  bazı tavsiyeler.

Her şeyden önce sevdiğiniz bir işiniz olsun! Bu, Pazartesi sendromu yaşamamanız için büyük bir etkendir.

1. Erken kalkabilirseniz eğer, sabah gün doğumunda, egzozsuz mis gibi bir havada yürüyüş yapabilirsiniz. Zihninizi açmak ve bedeninizi güne hazırlamak için daha iyi bir fırsat olamaz sanırım! Erken kalkamayanlar ise belki ev ve iş yeri arasındaki mesafenin bir kısmını yürüyebilirler. Onu da yapamayanlar, akşam yürüyüşü ile günü, güzel bir şekilde sonlandırabilirler.

2. En sevdiğiniz kıyafetlerinizi giyip, saçınız için hızlıca sevdiğiniz bir model tasarlayıp, dilediğiniz tonlarda bir makyaj yapıp, aynaya bakmanız, sizi gülümsetmek için yeterli olacaktır.

3. Güne, mis gibi kokan bir kahve eşliğinde, lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak, kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi? :)

4. İşinize giderkenki süreçte, sevdiğiniz müzikleri dinlemeniz, sizi motive edecektir. Belki de zihninizde gelecekte gerçekleşmesini istediğiniz sahneleri imgelemenize ve hayallerinizi planlamanıza sebep olacaktır… Aynı zamanda yolda geçirdiğiniz süre, sizin için bir zaman kaybı olmaktan çıkacaktır..

5. İş yerinize vardıktan sonra yapılacaklar listesini bir gözden geçirdikten sonra, sizin için zevkli olanlarına, belki öncelik tanıyabilirsiniz. Tabii diğerlerinin aciliyeti yoksa..

6. Akşam iş çıkışı için sevdiğiniz insanlarla yapacağınız güzel bir program, akşamı heyecanla beklemenize ve gününüzün güzel geçmesine sebep olabilir.

7. Akşam sevdiğiniz bir dizi varsa, onu sabırsızlıkla beklemek de tatlı bir heyecan verebilir. Yoksa, sizin seçeceğiniz bir dizi- film de aynı keyfi verecektir. Özellikle hava soğuk ve yağmurlu ise, sıcacık evinizde film keyfini yaşamanın düşüncesi bile harika..

Nice güzel Pazartesi’leriniz olsun.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?