Pedofil Türk rezalette sınır tanımamış

Uganda’da çocukları cinsel yönden istismar eden Emin Baro adlı Türk, Facebook’a “Bir kadından diğerine geçmek için her türlü stratejiyi uyguluyorum. O kadar başarılı oldum ki, artık kim olduğumu bilmiyorum” mesajını yazmış.

UGANDA’da ortalığı ayağa kaldıran Türk pedofili skandalında yeni gelişmeler yaşanıyor. Büyük bölümü 10 yaşından küçük 50 kadar kız çocuğunu cinsel yönden istismar etmekle suçlanan Emin Baro adlı Türk’ün akıbetinin ne olacağı tartışılmaya devam ediliyor.

Fazla para verdi

Baro, “çocuk pornografisi bulundurmak”tan hüküm giymiş, ancak kefalet ödeyerek serbest kalmıştı. Tepkiler üzerine serbest kaldığı gün yeniden gözaltına alınan Baro’yu yakacak olan unsurun, mahkemeye fazla para ödemesi olabileceği belirtildi. Uganda Başsavcısı Esta Nambayo, Baro’nun hüküm giydiği yasaya göre en yüksek para cezasının 4.8 milyon Uganda şilini (3 bin 400 TL) olduğunu hatırlatarak, “Bu olayda Baro, 6 milyon şilin (4 bin 270 TL) ödemeye mahkûm edildi. Bu da normalin çok üstünde” dedi. Uganda kanunları gereği, bu türden usûl hataları nedeniyle davalar sil baştan görülebilir. Bu durumda Baro için çocuk istismarından idam cezasına gidebilecek bir yargılama sözkonusu olabilir.

‘O kadar başarılıyım ki’

Emin Baro’nun kapatılan Facebook’taki kişisel sayfasına ilişkin yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Baro’nun, istismarlarını gösteren görüntülerin yanı sıra, “Bir kadından diğerine geçmek için her türlü stratejiyi uyguluyorum. Ülke ülke dolaşmaktan yoruldum, genelde hayâl kırıklığına uğruyorum, ama bu şekilde hayatıma bir şekil veriyorum, böylece kendi içime kapanıp kalmıyorum. O kadar başarılı oldum ki, artık kim olduğumu bilmiyorum” mesajını yazdığı öğrenildi.

Uganda’yla irtibathalindeyiz

TÜRKİYE’nin Uganda Büyükelçisi Ahmet Melih Ulueren, Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Emin Baro’nun Türk pasaportu taşıdığı bilgisini henüz teyit edemeyeceklerini, şüphelinin dosyasıyla ilgili olarak yarın Uganda Adalet Bakanlığı’ndan kendilerine bilgi verileceğini dile getirdi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?