“Pennsylvania’da protesto” haberlerine dair açıklama

Fethullah Gülen

Fethullah Gülen’in son hasbihalinin yayınlandığı sitede Pennsylvania’da protesto” haberlerine dair bir açıklama da yer aldı.

Fethullah Gülen son hasbihali Herkul.org’un resmi sosyal medya hesabı Herkul_Nagme’den344. Nağme: “Keşke” Dememek İçinbaşlığıyla paylaşıldı.

Ayrıca aynı nağmede Pennsylvania’da protesto” haberlerine dair bir açıklama da yer aldı

İşte o açıklama:
“Değerli arkadaşlar,

Bugün bazı İnternet sayfalarında, Gezi Parkı’ndan hareketle yapılan eylemlerin bir benzerinin muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin ikamet ettiği adreste yapılacağına ve kendisinin de protesto edileceğine dair haberler yayınlandı. Bunun üzerine endişe ve merakla karışık pek çok e-mail ve mesaj aldık.

Efendim, hiç merak buyurmayınız. Şimdiye kadar muhterem Hocaefendi’nin huzuruna, başka bir maksatla gelinmeyeceği için, hep sohbet dinlemek ve ilim meclisinden istifade etmek isteyen insanlar geldiler; biz de teşrif edenlere geleneksel misafirperverliğimizin gereği olarak ikramlarda bulunduk. Hazreti Mevlâna’nın yolunda yürüyoruz; dolayısıyla kapımız ve bağrımız herkese açıktır. Elhamdulillah, çay türü ikramlarımız da her zaman mevcuttur.

Hakaret etmemek şartıyla düşünce ve düşünceyi ifade özgürlüğü bizim de her zaman desteklediğimiz bir haktır. Kanunların çizdiği çerçevede ve gerekiyorsa resmi yetkililerden izinle herkes bu hakkı kullanabilir. Meseleyi kin ve nefret söylemine, kavga ve şiddet zeminine çekebilecek kimselerin muhatabı ise emniyet güçleridir. Bulunduğumuz kasaba da asayiş ve huzuru ile meşhur, emniyet güçlerinin hukuksuzluğa asla taviz vermediği bir yerdir.

Dolayısıyla, endişe ve merak edecek bir durum asla söz konusu değildir.”

Fethullah Gülen’in Evine Protesto Yürüyüşü Haberi

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?