Philadelphia Türk festivali

Philadelphia Turk FestivaliPhiladelphia Türk festivali. Pennsylvania eyaletine bağlı Philadelphia şehrinde, bu yıl 5’incisi düzenlenen “Türk Kültür Festivali” yapıldı.

Philadelphia Türk festivali 

Franklin Delano Roosevelt Park’taki festivale Pensilvanya’daki Türklerin yanısıra New Jersey, Delawer ve yakın bölge eyaletlerinden Türkler de yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen, burada yaptığı konuşmada “Mesafelerin uzak olması önemli değil, gönüller bir olsun, fikirler bir olsun. Sizler artık bu coğrafyada varsınız. Güçlenerek büyümeniz için de hep beraber düşünelim, ne yapmamız gerekiyorsa birlikte yapalım” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyon (TADF) Başkanı Ali Çınar da Amerika’da yaşayan Türkler için mayısın çok önemli bir festival ayı olduğunu belirterek, Philadelphia Türk Festivali ile başlayan ve bir ay boyunca sürecek etkinlikler hakkında bilgi verdi. Çınar, “New York’ta 18 Mayıs’ta 32. Türk Günü Yürüyüşü’ne herkes davetli” dedi.

Philadelphia Türk Festivali Komite Başkanı Orhan Bayram da festivale katılanlara teşekkürlerini sundu.

Festivalde, kurulan stantlarda Türk mutfağından çeşitli yemekler satışa sunulurken, kemençe eşliğinde horon oynandı. Konuk sanatçı Davut Güloğlu da hayranlarına unutulmaz bir konser verdi.

Güloğlu, uçak korkusunu yenerek ilk defa Amerika’ya gelmeyi başardığını ifade ederek “Hele şükür şeytanın bacağını kırdım, kaç senedir uçamıyorum. Uçak korkusunu yendim, sırf sizlerle buluşmak için” diye konuştu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?