Pis Kilot 279 kişiyi Kurtarmış !

Pis Kilot Umar Farouk Abdulmutallab bomb pictures

Külot bombacısı olarak ünlenen El Kaide militanı Ömer Abdülmüttalib’in pis kilot’u Detroit kentine uçan uçağını havada infilak ettirmesini engellediği ortaya çıktı.

Pis Kilot 279 kişiyi Kurtarmış

‘Külot bombacısı’ olarak ünlenen El Kaide militanı Ömer Abdülmüttalib’in daha hijyenik ve daha temiz olsa Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dan ABD’nin Michigan Eyaleti’ne bağlı Detroit kentine uçan Northwest Havayolları’na ait yolcu uçağını havada infilak ettirmekte başarılı olabileceği ortaya çıktı.

Abdülmüttalib kendisiyle birlikte uçaktaki 279 kişiyi havaya uçurmayı planlıyordu. ABD Ulaşım Güvenlik Dairesi’nden (TSA) John Pistole, 25 yaşındaki Ömer Abdülmuttalib’in uçağa binmeden önce içine bomba koyduğu külotunu 2 haftayı aşkın bir süre değiştirmediğini söyledi. Colorado’da yapılan bir toplantıda konuşan John Pistole, “Bombanın bir bölümü ıslanmıştı” dedi.

Eski bir FBI yetkilisi de olan Pistole, bu nedenle bombanın kısmen yandığını, ancak patlamadığını, Abdülmuttalib’in derisini yaktığını ifade etti. “Kötü hijyen ne güzelmiş” tepkisinin gösterilmesi üzerine, Pistole kahkaha attı.

MİLİTAN UÇAK İNER İNMEZ YAKALANMIŞTI

Halen 27 yaşında olan ve ABD’de ömür boyu hapis cezası çeken Ömer Abdülmuttalib, 2009 yılı Noel Bayramı’nda, Airbus 330 tipi uçak Detroit’e yaklaşırken tuvalete gitti. 20 dakika tuvalette kalan Ömer Abdülmuttalib, koltuğuna döndü.

Bir yolcu tuhaf koku almaya başladı ve Abdülmuttalib’in pantolunu ile koltuğun bir tarafının yanmaya başladığını gördü. Yolculardan Hollandalı film direktörü Jasper Schuringa Abdülmuttalib’in üzerine atladı ve uçak mürettebatı yangın söndürücüsü kullanarak alevlerin büyümesini önledi.

Bacakları yanan Abdülmuttalib ön kabine götürüldü ve külotunda yerleştirilmiş bir bombanın bulunduğu görüldü. Abdülmuttalib ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?