Polis Türklerin sahibi olduğu işyerini soyan hırsızın görüntülerini ‘Youtube’a koydu

Philadelphia polisi Giresunlu Türklerin işlettiği restorana giren hırsızı yakalamak için ilginç bir yönteme başvurdu. Hırsızlık olayının video görüntülerini dakika dakika Youtube koyan polis, eşkali belli olan hırsızın yakalanması için halktan yardım istiyor.

Polis, 15 Haziran 2011’de sabaha karşı 02:16’da Philadelphia şehrindeki Hasan Özkan ve ortağı Hayri Özbaş’a ait olan ‘Oak Lane Diner’ isimli restorana giren kimliği belirsiz hırsızı yakalayabilmek için güvenlik kameralarının çektiği görüntüleri sosyal paylaşım sitesi ‘Youtube’a koydu.

Youtube’da yer alan görüntülere göre, hırsız restorana girebilmek için önce pencereyi kırıyor. Daha sonra içerideki kasaya yönelen hırsız para kasasını açamayınca yerinden söküyor. Restorana kırıp girdiği pencereden çıkarak kaçan hırsızın kasayı da yanında götürdüğü görülüyor.

Uzun kollu açık mavi tişört ve koyu renkli şortlu olduğu görülen hırsızın, olay anında soğuk kanlı olmasın da dikkat çekiyor. Polis, video görüntüsünün altında yer alan bölümde de hırsızın 70 kilo ağırlığında, 1.82 cm uzunluğunda siyahi erkek olduğunu açıklıyor. Olayın bir gün sonrasında Youtube görüntüleri koyan Philadelphia polisi, Oak Lane Diner’in 6528 N. Broad Street de olduğunu açıklıyor.

Polis, sosyal paylaşım sitesine koyduğu hırsızlık kayıtlarının sonunda hırsızın güvenlik kamerası tarafından yakından çekilmiş görüntülerine yer veriyor. Video görüntülerindeki hırsızı tanıyanların ya da bilenlerin dedektif O’Neil’ı 215.686.3353 numaralı telefondan ya da polisi 911’i arayarak yardımcı olmalarını istiyor.

Güvelik kameralarının çektiği görüntülerin yayınlanmasından önce polis, hırsızın işyerine 550 dolarlık zarar verdiğini de yazılı olarak belirtiyor.

ZAMAN, PHILADELPHIA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?