Politikaya Sandy etkisi: New York Belediye Başkanı Bloomberg artık Obamacı

Politikaya Sandy etkisi: New York Belediye Başkanı Bloomberg artık Obamacı
Geçmişteki açıklamalarında iki başkan adayını sert bir şekilde eleştiren New York’un milyarder Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Sandy Kasırgası sonrası Obama’yı destekleyeceğini açıkladı. Bloomberg değişen fikrini, “Sandy başkanlık seçimlerine açıklık getirdi.” sözleriyle ifade etti.

Obama’nın Sandy sonrası etkilenen bölgeler ile yakından ilgilenmesi ve gösterdiği çaba şehir yöneticilerinden büyük destek görüyor. Romney’i destekleyen New Jersey Valisi Chris Christie takdir edici sözlerinden sonra dün de Bloomberg Obama’nın çabalarını işaret ederek kendisini destekleyeceğini belirtti.

Yazmış olduğu bir makalede düşüncelerini dile getiren Bloomberg, “Seller ve yangınlar şehri yıllarca sürecek bir yeniden inşa sürecine soktu. Şu anda metro sistemi kapalı ve birçok bölgede hala elektrikler yok. İklim değişiyor. Bu da seçilmiş liderlerin bu tehlike karşısında bir an önce harekete geçmeleri gerektiğini gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Obama’nın 4 yıllık dönemdeki bazı icraatlarını öven ve Sandy’nin başkanlık seçimlerine açıklık getirdiğini belirten Bloomberg Romney’i ise eleştirdi. 1994 veya 2003 yıllarındaki Romney’i destekleyebileceğini ifade eden Bloomberg, Romney’in son yıllık performansını ‘hayal kırıklığı’ olarak değerlendirdi.

Yazısında Obama’nın iklim değişikliğine karşı attığı adımlardan da övgüyle bahseden Bloombergin bu yaklaşımı ‘Bloomberg’in Obama’yı destekleme sebebi sadece iklim değişikliği’ yorumlarının yapılmasına sebep oldu.

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?