Polonya’da televizyon kanalı, Duda ve Trump’ın fotoğrafını paylaşan çalışanını işten çıkardı

Ukrayna’da yayınlanan Evropeyskaya Pravda gazetesinin haberine göre Shyla, bu yakınlarda Facebook’taki sayfasında ABD Başkanı Donald Trump’la Oval Ofis’te stratejik işbirliği anlaşmasını ayakta imzalarken görülen Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’nın görüntülendiği fotoğrafı, ‘Solda Polonya Cumhurbaşkanı var’ notuyla yayınladı.

Habere göre söz konusu fotoğraftan dolayı Polonya’nın muhafazakâr Cumhurbaşkanı Duda, Washington ziyareti sırasında ABD Başkanı Trump tarafından saygısızlık gördüğü ve hatta aşağılandığı iddiasıyla ülkesinde yoğun bir şekilde eleştirildi.

Ivan Shyla, fotoğrafı yayınladıktan bir gün sonra, kendisine herhangi bir açıklama yapılmadan işine son verildiğini duyurdu.

Shyla, “İşten çıkarıldım. Herhangi bir görüşme olmadı, iş chat’larından çıkarıldım ve tüm erişim yetkilerim kaldırıldı. Belki de zaman gelir tüm bunları daha ayrıntılı yazarım. Belki de yazmam. Ancak durum bir dip. Yöneticiler özür dilememeli, ancak kendi hatalarından dolayı işten çıkarmak ta yapılacak şey değil” ifadelerini kullandı.

Daha sonra kanalın müdürü Agnieszka Romaszewska-Guzy, işten çıkarma nedeni olarak Shyla’nın Cumhurbaşkanı ile ilgili yaptığı ‘şakayı’ gösterdi. Müdür, ABD ile askeri işbirliği anlaşmasının Polonya’nın güvenliği için büyük önem taşıdığını ve ‘Belsat çalışanları tarafından şaka yapılamayacak az konudan biri’ olduğunu kaydetti.

Diğer yandan televizyon müdürünün annesinin Polonya Cumhurbaşkanı’nın danışmanı görevinde olduğu öğrenildi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?