Prostat bitkisel tedavi

Prostat bitkisel tedavi

Prostat için bitkisel tedavi yöntemlerinden faydalanmak istiyorsanız okuyun.

Prostat aslında bir hastalık değil yalnızca erkeklerde bulunan bir bezdir; ancak bu bezin sebebi bilinen ya da bilinmeyen nedenlerden ötürü büyümeye başlaması ve rahatsızlık vermesi prostat hastalığını doğurur.

Daha çok elli yaş üstü erkekler prostat hastalığı ile karşılaşmakta ve ciddi sorunlar yaşayarak tedavi olmaya yönelmekteler.

Prostat için bitkisel tedavi yöntemlerinden faydalanmak istiyorsanız prostata yardımcı olan bitkiler ve bu bitkilerin doğru kullanımları nelerdi hemen aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Prostat bitkisel tedavi

Isırgan otu, kabak çekirdeği, çörekotu, cüce palmiye meyvesi prostat büyümesini önlemede oldukça etkilidir. Prostat hastalığı için cüce palmiye meyvesini öğütmeli ve bir miktar su ile içmelisiniz. Ayrıca bu meyveyi ısırgan otu kökü veya kabak çekirdeği ile de kullanabilir veya taze olarak çayını hazırlayabilirsiniz. Ayrıca cüce palmiye meyvesi ilaç olarak ta eczanelerde satılmaktadır. Uzun süreli kullanılabilir.

Isırgan otu kökünü dövülmüş veya öğütülmüş olarak kullanmalı ya da çay olarak içmelisiniz. Isırgan otu kökü kullanırken günde en az 1,5 litre su içmeye özen gösterin. Prostatın başlangıç evrelerinde ısırgan otu kökü kullanımı çok faydalıdır. Ancak; ödemi kalp yetersizliği, böbrek yetersizliği gibi sağlık sorunlarınız varsa ısırgan otu kökünü kullanmaktan kaçının.

Kabak çekirdeği yiyerek prostat büyümesine dur diyebilirsiniz. Kabak çekirdeği içini döverek su ile içebilir, ilaç olarak satılanlarından kullanabilir veya çiğneyerek tüketebilirsiniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?