PS Vita’yı o koruyacak

Trend Micro, yaptığı açıklama ile Sony ile iş ortaklığını genişlettiğini duyurdu. Dünyanın ilk 3G bağlantılı, çocuklara eğitim hizmetleri sunan taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita için “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” ürünleri piyasaya sürüldü.

Bu iki hizmet de Trend Micro’nun URL filtrelemesi ve web itibar teknolojilerini kullanıyor. URL filtrelemesiyle uygunsuz web sitelerine erişim tamamen önlenirken, web itibarı ile PlayStation Vita kullanıcılarının istemeden zararlı yazılım bulunan, kullanıcıların kişisel ya da banka hesap bilgilerini çalmak isteyen web sitelerine girmesinin önüne geçiliyor. Web itibar teknolojisi, beş milyardan fazla URL, e-posta ve dosyayı denetleyen bulut tabanlı güvenlik çözümü Trend Micro Smart Protection Network altyapısının başlıca bileşenlerinden birini oluşturuyor. Smart Protection Network ile PlayStation Vita kullanıcıları, zararlı web siteleri ve internetteki tehditlere karşı anlık, gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Her iki hizmet de Japonya, Tayvan ve Hong Kong’da piyasaya sürülen PS Vita’larda kullanılabiliyor. 22 Şubat’ta Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya’daki ülkelerde piyasaya sürülecek olan PS Vita’larda da Trend Micro hizmetleri kullanılabilecek.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?