"Doktorları görüşmeyi bitir dedi, Erdoğan devam etti"

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, sekiz gün süren Irak, Türkiye ve Yunanistan gezisinin dönüşünde, uçakta gazetecilerle sohbet etti. Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşmesinde neler yaşandığını anlatan Biden, Erdoğan’ın doktorların ikazlarına rağmen görüşmeyi sürdürmesiyle övündü.

Wall Street Journal’ın internet sitesinde yer alan “Washington Wire” blogundaki habere göre, Biden, 45 dakika olması planlanan görüşmenin, Erdoğan’ın nekahet döneminde olmasına rağmen iki saate uzadığını belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı, görüşme sırasında Erdoğan’ın danışmanlarının sık sık odaya girerek Başbakan’a, “Doktorlarınız artık görüşmeyi bitirmeniz gerektiğini söylüyor” yazılı notlar ilettiğini, buna rağmen Erdoğan’ın sohbeti sürdürdüğünüifade etti.

Erdoğan’la birbirlerini 10 yıla yakın zamandır tanıdıklarını da söyleyen Biden, “Önemimi ya da Erdoğan’la ilişkimi abartıyormuş gibi görünmek istemiyorum. Ama o görüşmede ikimiz de birbirimizi dinledik. Benim bakış açımı samimiyetle dinliyor ve karşı çıkmıyordu” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?