78.6 F
Los Angeles
16 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Türk halkının acısı bizim de acımızdır

Türk halkının acısı bizim de acımızdır

Afganistan Cumhurbaşkanının Ulusal Güvenlik Danışmanı İnjinyer Muhammed Nasim Mahdi, 12 Türk askerinin Kabil’de şehit olması nedeniyle Afgan halkının üzüntüsünü dile getirdi.

AA muhabirine telefon ile değerlendirmede bulunan Mahdi, bu olayda sadece Türk halkı değil Afgan halkının da büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Mahdi, “Türk halkının acısı bizim de acımızdır” dedi.

“NATO birliklerine bağlı diğer ülkelerden askerler bulunurken neden Türk askerleri Afganistan’da bulunmasın?” diyen Mahdi, “Bizim ilişkimiz çok eskilerden beri devam etmektedir. Bizim ortak soy ve ortak din bağımız var. Türk askerlerinin burada bulunması bizim için çok önemli ve gurur vericidir. Ne zaman ki Türk askerlerini sokaklarımızda görürsek kendimizi güvende hissediyoruz” dedi.

İki ülke arasındaki bağı koparmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Mahdi, “Türk askerini kendi evladımız gibi görüyoruz. Onlara hep kapımız açıktır” diye konuştu.

Afganistan’ın Şibirgan kenti valisi Muhammed Alim Sai ise “Tüm Türk halkının başı sağolsun. NATO gücüne bağlı hiç bir ülkenin askerleri sokaklarda rahat dolaşamazken, Türk askerleri halkla iç içe olup rahatça dolaşabiliyor. Bu bir teknik arızaydı, operasyonda olan bir şey değil. NATO gücüne bağlı askerlerden yüzlercesi ölürken, Allah’a şükür Türk askerlerinin kılına bile zarar gelmedi. Bu da Türk askerlerine duyulan sevginin göstergesidir” diye konuştu.. (Hürriyet)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,072BeğenenlerBeğen
12,504TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,757TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone