Rafet El Roman Chicago Konseri

Rafet El Roman Chicago Konseri. Rafet El Roman Amerika turnesi kapsamında Chicago’da, kentin tanınmış eğlence mekanlarından Martyrs’da konser verdi.

Rafet El Roman, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize sorunundan orkestrasındaki bazı müzisyenlerin etkilendiğini söyledi.

Rafet El Roman Chicago Konseri

Amerika turnesi kapsamında Chicago’da konser veren şarkıcı Rafet El Roman, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize sorunundan orkestrasındaki bazı müzisyenlerin etkilendiğini söyledi.

Kentin tanınmış eğlence mekanlarından Martyrs’da gerçekleşen konser öncesinde kızı Su El Roman ile prova yapan şarkıcı Rafet El Roman, Bilgin Şaşmaz‘ın sorularını yanıtladı.

Su El Roman - Rafet El Roman Chicago
Su El Roman – Rafet El Roman Chicago

Türkiye ve ABD arasında yaşanan vize sorununun turnesini nasıl etkilediğine ilişkin bir soruya Rafet El Roman, “Buraya gelirken sadece müzisyen arkadaşlarımla ilgili ufak bir vize sorunu yaşadık.

İki ülke arasındaki bu siyasi gerginliğin bir an önce bitmesini temenni ediyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Rafel El Roman Chicago Konseri

Rafet El Roman, bazı kesimlerce ABD hayranlığını teşvik ettiği yönünde tepkiler alan “Macera Dolu Amerika” şarkısı hakkında da şunları kaydetti:

Şarkıyı ABD’ye gelmeden çok önce 16 yaşındayken yazdım. Burada bir özenti yok. Almanya’dan tatile gelmiştik, bizim köy kahvehanesinde küçük bir çocuğun sesli şekilde okuduğu bir mektuptan esinlenmiştim. Bu sadece bir şarkı ve bu turnemizde sıkça söyledik. Burada yaşayan Türkler bu şarkıyı çok seviyor.”

El Roman ayrıca hayranlarına Nisan ayında çıkaracağı 13. Solo albümü öncesinde, tek şarkılık bir single çıkartacağı müjdesini verdi.

Rafel El Roman

ABD’de yaşayan Türklerin yanı sıra Amerikalıların da bulunduğu konserdeki performansı ile beğeni toplayan sanatçının turnesi Chicago’nun yanı sıra Dayton, Charlotte, Washington DC, New York, New Jersey, San Antonio ve Arlington’u kapsıyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?