Rasathane?!

RASATHANE / GERÇEK GÜNDEM: AKP’YE KAPATMA DAVASI İÇİN DELİLLER TOPLANIYOR YA DA AKP KAPATLIYOR MU VEYAHUT AKP KAPATILIRSA NE OLUR?!
 
Rasathane?!
 
 
Devletin tavan aralığından birkaç gözlem notu…
Yasama!
Yürütme!
Yargı!
Öncelikle..
CUMHURBAŞKANLIĞI:
Köşk’ün tavan arasından Gül’ün makam odasının içine bakıldığında görülen korku ve panik! Abdullah Gül, ciddi olarak öldürülme korkusu yaşıyor. Panik içinde! “Beni de Özal gibi temizleyecekler” diyro başka bir şey demiyor, yakın çevresine… Aynı zamanda dertli: Askerlerle aram iyi idi, Erbakan Hoca’yı tasfiye ettiğimiz gibi Erdoğan’ı da TSK’nın üstüne sürüp tasfiye edecektik, fakat bir şeyler değişti, ama ne değiştiğini ben anlamadım. Anladığım kadarıyla bu defa Erdoğan’dan önce beni tasfiye edecekler. Halbuki dedemin adı da Hayrullah’tı ama anlaşılan o ki, bir faydası dokunmadı.
(…)
BAŞBAKANLIK:
Başbakan’ın makam odasının tavanından içeri bakıldığında görülen hem büyük korku hem de özgüven! Erdoğan diyor ki, biliyorum çok büyük yanlışlar yaptım, laf dinlemedim, kendi burnumun doğrutusunda yürüdüm, belki de öldürülebilirim. Fakat bu defa Erbakan Hoca gibi beni tasfiye edemeyecekler. Hayrullah Bey’e de söyledim, Gül’ü indireceğim, sonra da Yüce Divan’da hesap vereceğim. Ailemin, benim başıma bir şey gelmeden şu işi bir sonlandrısak hayırlısıyla… 
(…)
TBMM BAŞKANLIĞI:
TBMM Başkanı’nın makam odasının tavanından içeri bakınca, görülen hep bir tedirginlik hali, Erdoğan’a yaranma kaygusu! Şimdi kapıdan içeri girerse “Ben ne derim, ne yaparım, fırça yer miyim” endişesi içinde, hep ceketinin düğmeleri ilikli bir vaziyette oturuyor.
(…)
YÜKSEK YARGI:
Yüksek Yargı’nın tavan aralığından içeri bakıldığında, görülen büyük bir koşuşturma! AKP’nin yeni anayasa üzerinden diktatörlüğünü ilan edeceğine olan inanç, genel kabul görmüş bir düşünce! Bu nedenle, AKP’ye yeni bir kapatma davası hazırlanıyor. Bunun için devletin birçok kurumundan Yüksek Yargı’ya, AKP ile ilgili belge, bilgi akıtılıyor. Anlaşılan o ki, Yüksek Yargı işi ciddiye almış, AKP’yi mek parmak mesafeden izliyor.
(…)
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI:
Genelkurmay Başkanı’nın makam odasının tavan aralığından içeri bakınca, sakin, kendine güvenen bir duruş görüyorum. Ayna karşısında “selam” duran, “Hayrullah Paşam emrindeyiz” diyen bir komuta kademesi görüyorum. Sancaklar birarada, ultra voltran oluşmuş, hepimiz kartalız, aslanız, kanaryayız. Vs vs vs… 
(…)
MİT:
MİT’in tavan arasından içeri bakıldığında, bahar temizliği telaşı görülüyor. Bu baharda karışmaya başlayan ve daha da karışacak Türkiye tablosunun yükünü taşıyacak yeni müsteşar için hazırlık var. Suikastler, isyan, provokasyonlar kapıda! Hepsi okumuş heyecanlı çocuklar, yeni dönem için bayramlık kıyafetlerini giymişler, müsteşarın kapısının önünde bekliyorlar. Hani gerdeğe girecek damat gibi heyacanlılar, desek yeri var!
(…)
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ:
Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tavan aralığından içeri baktığımda, diplerde kuytu bir oda görüyorum. Boru pantalonlu polisler, yine yeni bir kumpas, komplo peşinde. Ergenekon komplosu için üretilen deliller masanın bir yanında. İçlerinden biri, “Bu işi başaramazsak, bizi kimse kurtaramaz, asker kesin üzerimizden geçer” diyor. Gülüyorum.
(…)
Medya, işdünyası, dış gündeme gelince…
İşsizlik, İran, yumruk, balyoz vs vs vs…
(…)
Ve…
Son olarak…
Nitelikli okurlarımızdan biri soruyor:
“Sırtındaki kaftanı üstünden atmaya mı çalışıyorsun?”
Yok öyle bir şey!
Geçen baharda isteyen çoktu. “Çıkarttık o vakit giymek isteyen var mı” diye sorduk, herkes arazi oldu!:))
Sözün özü:
Ben devletim!
Ben milletim!
Ben Atatürk’üm!
Tarihte yaşayan tüm Atatürkler adına diyorum ki:
“AKP & Gülen Cemaati, devletin tepesine nasıl çıkartıldı ise zehirli bir sarmaşık gibi devleti nasıl dolandı ise o şekilde inecek, köklerinden sökülüp, Yüce Türk Milleti’nin önünde hesap verecekler!”
Nokta!
 
Sevgiler
21 Nisan 2010
Hayrullah Mahmud Özgür

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?