Rize’de sağanak etkili oldu

Rize’de etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu 15 köy yolu kapandı. Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada sağanak yağışların süreceği belirtilerek, sel, heyelan ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Rize’de sağanak etkili oldu

Rize’de sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte gün içerisinde metrekareye düşen 125 kilogram yağışın ardından meydana gelen heyelanlar sonucu 15 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi ekipleri iş makineleri ile kapanan köy yollarını yeniden ulaşıma açtı. Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada sağanak yağışların süreceği belirtilerek, sel, heyelan ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürlüğü ekipleri ise sağanak yağışların etkili olduğu bölgelerde dere yataklarına yakın yerlere iş makineleri konuşlandırdı. (DHA) 

Meteoroloji ve AFAD uyardı: Pazartesi günü çok kuvvetli yağış geliyor İlginizi Çekebilir Meteoroloji ve AFAD uyardı: Pazartesi günü çok kuvvetli yağış geliyor Sudan'daki sellerde can kaybı yükseldi İlginizi Çekebilir Sudan’daki sellerde can kaybı yükseldi

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?