Roma- Chelsea maçını canlı izle

Roma- Chelsea macini canli izleRoma- Chelsea maçını canlı izle. İster iphone’da ister ipad’de ister bilgisayar’da, ister televizyon‘da izleyin hem de HD kalitesinde.

Roma- Chelsea maçını canlı izlemek çok kolay, ister iphone’da ister ipad’de ister bilgisayar’da, ister televizyon‘da izleyin hem de HD kalitesinde.

UEFA Şampiyonlar Ligi keyfi her yerde yanınızda.

FOX SOCCER’e Abone olmak için TIKLAYIN

Roma- Chelsea maçını canlı izle

UEFA Şampiyonlar Ligi keyfini kaçırma!

iPhone veya iPad’inizden UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını canlı izlemek istiyorsunuz.

Çözümünüz FOX SOCCER

UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını 1 hafta ücretsiz izleyin

Üstelik 1 Hafta Ücretsiz Deneme Süreciyle bu maçı bedava izleyin, 1 hafta içinde istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edin.

FOX Soccer’a Abone olmak için TIKLAYIN

UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ

UEFA Şampiyonlar Ligi (UEFA Champions League) veya kısa kullanımıyla Şampiyonlar Ligi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tarafından her yıl düzenlenen ve UEFA’ya bağlı birinci liglerdeki takımların mücadele ettiği uluslararası futbol turnuvası. UEFA üyesi her ülke şampiyonunun (bazı ülkelerde ilk birkaç sırada yer alan takımların) katıldığı organizasyon, Avrupa’daki en prestijli turnuva konumundadır.

1955’te Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası adıyla, çift maçlı eliminasyon sistemiyle düzenlenmeye başladı. Bu dönemde şampiyonaya yalnızca, önceki sezonda ülkesinin en üst seviye ligini şampiyon olarak tamamlamış takımlar katılabilmekteydi.

1991-92 sezonuyla birlikte format değişikliğine gidilerek lig usulüyle düzenlenen grup aşaması da turnuvaya eklendi.

1992-93 sezonuyla birlikte organizasyonun adı günümüzdeki şekliyle değiştirildi.

1996-97 sezonuyla birlikte ülke şampiyonlarının yanı sıra, ülkelerin UEFA sırasına göre liglerini şampiyonun ardında tamamlayan bazı takımlar da turnuvaya katılmaya başladı.

Günümüzde, bir sezonda aynı ülkeden en fazla beş takım mücadele edebilmektedir. Ligdeki pozisyonu gereğince Şampiyonlar Ligi’ne katılan takımların ardındaki takımlar ise, Şampiyonlar Ligi’nin bir alt seviyesi olan UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmektedir.

Günümüzdeki formata göre turnuvanın bir sezonu temmuz ortalarında başlar. Çift maçlı eliminasyon sistemiyle gerçekleştirilen üç ön eleme turu ve bir play off turu sonrasında, lig usulüyle oynanan grup aşamasına geçilir.

22 takım direkt olarak grup aşamasında turnuvaya dahil olurken, önceki turlardan gelen 10 takımın eklenmesiyle toplamda 32 takım bu aşamada yer alır.

4’er takımdan oluşan 8 grupta oynanan maçlar sonucunda, gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura yükselir, üçüncü sıradaki takımlar ise UEFA Avrupa Ligi’ne gider.

Çift maçlı eliminasyon sistemiyle oynanan eleme aşamasındaki maçlar sonunda, mayıs ayında oynanan tek ayaklı final maçıyla birlikte sezon tamamlanır.

Şampiyon olan takım, UEFA Süper Kupası ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nda mücadele etmeye hak kazanır.

Şampiyonlar Ligi’nde bugüne kadar 10 farklı ülkeden 22 farklı takım şampiyon oldu, 12 takım ise birden fazla şampiyonluk yaşadı. Kazandığı 12 şampiyonlukla en çok şampiyon olan takım Real Madrid iken, İspanya takımları toplamda kazandığı 17 şampiyonlukla turnuva tarihinin en başarılı ülkesidir.

Real Madrid, kupanın ilk beş sezonunda üst üste şampiyon olarak en uzun şampiyonluk serisini elde etmiştir.

Organizasyonun tamamlanan son sezonu olan 2016-17 sezonunda ise şampiyonluğa Real Madrid ulaşmıştır.

Advertorial

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?