Rus ordusundan ilginç uygulama

Rus ordusu, özellikle çatışma zamanlarında askerin moralini yükseltmek için havadan indirme yapan “paraşütçü rahipler” ve “uçan kiliseler” kullanma kararı aldı.

Rus RT televizyonunun haberine göre, özellikle savaş zamanlarında birliklere kolay ulaşarak askeri moralini takviye etmenin yollarını arayan Rus Ordusu, çareyi “uçar rahip birlikleri” oluşturmakta buldu.

Bu çerçevede ordu için havadan istenen yere atılabilecek modül şapeller üretilecek. Bu şapellerde bir dizel güç kaynağı, klima ve soğutucu bulunacak. Şapeller havadan kolayca indirilebilecek sağlamlıkta ve yapıda olacak ve zırhlı araçları havadan indirebilen helikopter veya uçaklar tarafından istenen yere atılabilecek. Ortodoks rahipler ise bu amaçla paraşüt ve havadan indirme eğitiminden geçirilecek. Rahiplere ayrıca, söz konusu şapelleri kolayca kurma eğitimi verilecek. Rusya Genelkurmay Başkanlığı, “uçar rahip birlikleriönin ilk kez önümüzdeki Nisan ayında yapılacak tatbikatlarda hava indirme birlikleriyle birlikte tatbikat yapacaklarını duyurdu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?