Saadet Partisi’nden Kurtlar Vadisi’ne ziyaret

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin yapımcısı PANA filmi ziyaret etti.

PANA Film’in ortaklarından ve Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin senaristlerinden Cüneyt Aysan ile görüşen Erdoğan, PANA ekibine İsrail konusundaki dik duruşundan dolayı teşekkür etti.

Dizide yer alan bir sahne dolayısıyla Türkiye ile İsrail arasında patlak veren diplomatik krizde geri adım atmayarak gerçekleri dile getirmeye devam eden Kurtlar Vadisi Pusu’nun, sadece Türk kamuoyunun değil, bütün İslam coğrafyasının takdirini kazandığını ifade eden Erdoğan, önümüzdeki Kurban Bayramında vizyona girmesi hedeflenen Kurtlar Vadisi Filistin filminin de çok isabetli bir yapım olacağını söyledi.

İSRAİL ÇOCUKLARI ÖLDÜRÜYOR

Erdoğan’da PANA Film’in projeleri hakkında bilgi veren Cüneyt Aysan da Kurtlar Vadisi Filistin filminin Filistin’de yaşananları olduğu gibi anlatacağını ifade ederek, “İsrailli yetkililerin Filistinli çocuklara olan hassasiyetinin derecesini, başta İsrail halkı olmak üzere, dünya kamuoyu ibretle seyrediyor. Filistinli çocuklar, en temel yaşamsal hakları olan beslenme, sağlık, eğitim gibi haklardan mahrum ediliyor. Birleşmiş Milletler bayrağı altındaki çocukları bombalamaktan çekinmeyen İsrail yönetimi, neden Kurtlar Vadisi dizisinde yaptıklarının anlatılmasından rahatsız oluyor?  Kurtlar Vadisi Irak filminde, İsrailli bir doktorun organ kaçakçılığına karıştığını gösteren sahneler de eleştirilmiş ve yalanlanmıştı. Ancak kısa bir süre önce bizzat İsrailli kaynaklar, bu sahnenin doğruluğunu kanıtlayan gerçekleri ortaya çıkardılar. İsrail yönetimi, insanlık dışı uygulamalarının teşhirini diplomatik yollardan engellemeye çalışmak yerine, bir an önce Filistinli çocuklara uyguladığı vahşeti durdurmalıdır” dedi.

Haber 7

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?