Sacramento’da Amerikan Parlementerler Ve İş Adamları Yemeği

Sacramento Amerikan Parlementerler Is Adamlari Yemegi

Kaliforniya’nın başkenti Sacramento’da  “CATA Chamber Turkic-Amerikan Parlementerler ve İş adamları Yemeği”  gerçekleştirildi.

CATA Chamber Turkic-Amerikan Parlementerler Ve İş Adamları Yemeği

Kaliforniya’nın başkenti Sacramento’nun Grand Sheraton Otelininde bu yıl 4.şu düzenlenen “CATA Chamber Turkic-Amerikan Parlementerler ve İş adamları Yemeği’’ 26 Ağustos Akşamı gerçekleştirildi.

Sacramento Amerikan Parlementerler Is Adamlari Yemegi (4)

CATA Chamber bu programda Parlementerlerle onların seçmeni olan İş dünyasını, ticaret odalarını ve Kaliforniya’da bulunan konsoluslukları bir araya getirip, bir network oluşturmak, karşılıklı fikir alış verişi ve yeni iş olanaklarını paylaşmak ve iş dünyasının taleplerini milletvekillerine iletebilecekleri doğal ortam sağlamayı amaçladı.

Programda parlementodan milletvekilleri, Türkiye’den gelen işadamları, Amerika’da yaşayan Türkler, diğer Türk cumhuriyetlerinden yatırımcılar, Amerikalı işadamları, Amerika’da iş yapan Uzakdoğulu iş insanları, çeşitli ülke konsoloslukları ve çeşitli ticaret odaları yer aldı.

Sacramento Amerikan Parlementerler Is Adamlari Yemegi (2)

Cata Chamber Başkanı Remzi Öten’in “Hoşgeldinizve Teşekkür” konuşmasından sonra “Türkiye ve ABD Arasında Ekonomik Gelişim” konusunda genel bir bilgilendirme yapan Tuskon ABD temsilcisi Hakan Taşçı’nın konuşması vardı.

Piyanist Ayşe Taşpınar Türk ve Ermeni bestecilerin repartuarından hazırlayarak sunduğu piyano resitali programa canlılık katmasının yanında konuşmacıların ara verdikleri zamanda ortam sanatsal bir derinlik oluşturdu.

Sacramento Amerikan Parlementerler Is Adamlari Yemegi (5)
Ardından Kaliforniya parlementerlerinden Bryan Jones, Bill Quiç, Robert Wieckowski ve Bonnie Löwenthal Türkiye –ABD ekonomik birliktelikleri ve Türkiye izlenimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Bu programda CATA Chamber‘a destek veren West America Turkic Council, TUSKON, California Asian Chamber, North California Word Trade Center ve California Black Chamber’in tanıtım stantlarıyla ve yetkililerin yorumlarıyla programa renklilik kattılar.

Sacramento Amerikan Parlementerler Is Adamlari Yemegi (3)

Turkic American Alliance (TAA)’nin başkanı Faruk Taban‘ın Türkiye-ABD arasındaki dostluk ve işbirliğine vurgulayıcı konuşması da büyük alkış aldı.

Program iş dünyasının bir araya gelmesi, kaynaşması ve bu beraberlikleri devam ettirecek şekilde irtibatların kurulması temenileriyle sonlandı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?