Sağanak yağış yurdu sardı: Çok sayıda şehre uyarı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD tarafından uyarıları yapılan sağanak yağış Türkiye’nin birçok şehrinde kendini göstermeye başladı. İstanbul’da ve Bursa’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağışların birçok şehirde aralıklarla sürmesi bekleniyor.

Sağanak yağış yurdu sardı: Çok sayıda şehre uyarı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı tahminlerle uyardığı yağışlar yer yer etkisini gösteriyor. Tahminlere göre bugün yurdun önemli bir kısmında sağanak yağış kendini gösterecek. Marmara Bölgesi’nin tamamı, Ege Bölgesi’nin özellikle kuzey kesimleri, Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir kısmı sağanak yağışlardan etkilenecek. Yağışların yarından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya, Isparta, Adana’nın kuzeyi, Osmaniye, Kahramanmaraş‘ın batısı ve Hatay kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETİ YER YER ARTACAK

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz(Sinop hariç), Çanakkale’nin iç kesimleri, Eskişehir çevreleri ile Ankara ve Çankırı’nın kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BİRÇOK ŞEHRİ ETKİLENECEK

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 31

İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27
İzmir: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ver gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Adana: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34
Antalya: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 34

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 38

İstanbul'da sabah yağmuru zor anlar yaşattı İlginizi Çekebilir İstanbul’da sabah yağmuru zor anlar yaşattı Sağanak vurdu şehir göle döndü İlginizi Çekebilir Sağanak vurdu şehir göle döndü

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?