Sağlık Bakanlığı kura çekilişi için büyük gün! Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekiliş sonuçları nasıl sorgulanacak?

Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden kura usulü ile binlerce personel alacak. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları için bugün kura çekimi yapılacak. Başvurularını tamamlayan adaylar Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçları nasıl sorgulanacak sorusuna cevap arıyor. İşte bugün yapılacak olan kura çekiminin sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair detaylar…

Sağlık Bakanlığı personel alımı için kura çekimi günü geldi. İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı’nda personel olmak için başvuru yapan adaylar bugün gerçekleşecek kuralarda isimlerinin çıkmasını bekliyor. Alınan bilgilere göre kura çekilişi bugün saat 09:00’da başlayacak ve 18:00’a kadar sürecek. Sonuçlar ise saat 20:00’de aşağıdaki link üzerinden açıklanacak. Sağlık Bakanlığı kura çekimi sonuçlarını açıklandığı andan itibaren aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI KONTROL LİNKİ

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı için kura işlemi 25-26 Ekim 2018 tarihlerinde noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

1.Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik), Marangoz (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 25 Ekim 2018 Perşembe günü,

2.Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Merkez Teşkilat, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat illeri Temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 25 Ekim 2018 Perşembe günü,

3.Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Van, Zonguldak İlleri Temizlik Görevlisi (normal, engelli, eski hükümlü/TMY) kurası 26 Ekim 2018 Cuma günü gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar, Kura sonuçlarını aynı gün saat 20.00′ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

PERSONEL ALIMI SÜRECİ NASIL İŞLEDİ?

Sağlık Bakanlığı tarafından İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek. Her aday, ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacak.

Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?