Samsung gençleri eğitiyor

Samsung Electronics, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik oluşturduğu uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi ile gençlerin eğitimlerine destek olmayı hedefliyor.

Samsung Electronics’in tüm dünyada gençlerin eğitimine destek olmak icin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Samsung Akademi”nin, Türkiye’de ilk uygulaması, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçiyor. “Samsung Akademi” programı kapsamında, İstanbul’da beş farklı teknik meslek lisesinin öğrencileri, İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde kurulan yeni laboratuvarda uygulamalı teknik eğitim alma imkanına kavuşacak. Dört farklı ürün grubunu kapsayan ve güncel teknolojilerle uyumlu, teknik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarda bir sene boyunca verilecek eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin’in de katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde konuşan Samsung Türkiye Başkanı Sung Yong Hong; “Samsung Dünya’da faaliyet gösterdiği pek çok ülkede sosyal sorumluluğunun bilinci ile “Hope for Children” (Çocuklar için Umut) diyor ve çeşitli projeler hayata geçiriyor. Öte yandan, Türkiye bizim için farklı bir yere, farklı bir öneme sahip, Türkiye güçlü bağlarla bağlı olduğumuz, özel bir ülke. Diyoruz ki “Bizi bugüne geçmişte uzanan eller taşıdı, o halde bizim ellerimiz de bugün geleceğin mimarı gençlerimize uzansın” dedi.

Törende İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız: “Mesleki eğitimde amacımız; kendine özgüveni olan, girişimcilik ruhuna ve meslek ahlakına sahip, hem teorik hem de uygulamalı eğitimi başarıyla tamamlamış ve mesleğinde son teknolojiyle üretmeye hazır, bulunduğu iş ortamına ve yeniliklere kolayca uyum sağlayabilen, bireysel ve takım çalışmasına müsait meslek adamları yetiştirmektir. Bu amaca ulaşmak için üstün sosyal sorumluluk bilinciyle davranan Samsung Electronics’e şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin ise; “Kardeş ülke Kore’nin dünyada önde gelen firmalarından biri olan ve ülkemizde de artık yerli bir marka gibi kabul gören Samsung’un gençlerimize yönelik bu sosyal sorumluluk projesine büyük önem veriyoruz. Samsung’un Milli Eğitim Müdürlüğü’müz ile birlikte gerçekleştirdiği bu proje öğrencilerimizin eğitimine, okul-sanayii işbirliğine büyük katkı sağlayacaktır. Bu projeyi gerçekleştiren ve uygulayanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Samsung Electronics, tüketici elektroniğinin dört ana ürün grubu olan mobil cihazlar, beyaz eşya, ses ve görüntüleme cihazları, bilgisayar ve yan ürünleri ile ilgili uygulamalı eğitim verilmesini amaçlayan Samsung Akademi projesini, teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik olarak geliştirdi. Eğitim programı kapsamında; ürün teknik özellikleri ve onarımı, müşteri ile iletişim ilkeleri, Samsung servis altyapısı ve hizmet standartları ile ilgili eğitimler verilecek. İki dönem sürecek şekilde planlanan eğitim, bir öğretim yılı boyunca devam ediyor. İlk senede 110 öğrenciye ulaşmayı hedefleyen projede eğitimler haftada 2 gün, 3’er saat sürecek. Eğitimler okul öğrenim saatleri dışında 17.00 – 20.00 saatleri arasında düzenlenecek.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?