Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin San Diego kentindeki özel bir çıplaklar kampına bir tepeden aşağı izinsiz girmek isteyen kadın kayalıklarda mahsur kalınca, ilginç bir hava operasyonuyla kurtarıldı.

Kentteki Torrey Pines Parkı’nın Black’s sahiline kurulu olan kampa, sahile bakan tepeden aşağıya doğru inmeyi deneyen kadın, başarılı olamadı. İsmi açıklanmayan 27 yaşındaki kadının tepenin zirvesinde bıraktığı arabasında soyunarak 137 metre yükseklikten aşağıya inmeye çalıştığı, ancak kayalıklara takılarak dizlerinden yaralandığı bildirildi.

Kadının mahsur kaldığının farkedilmesi üzerine, acil yardım hattı 911’in aranarak kurtarıldığı bildirildi. Kadının, olay yerine 15 dakika sonra gelen kurtarma ekiplerince yukarına çekilerek tepenin zirvesine, arabasının park edildiği yere bırakıldığı belirtildi.

Olayla ilgilenen polis yetkilisi Greg Buchanan, kadının izinsiz bölgeye girdiği için ceza almayacağını belirterek, “Sıkıştığı noktada ne yukarı ne aşağı inebilmiş. Biraz tuhaf bir durumla karşılaştık.

Ama gerisi klasik bir dağda kurtarma operasyonuydu. Tabi kadının çıplak olduğu da bir gerçek” şeklinde açıklama yaptı.

USASABAH

 


 

 

 


Yorum Yaz