47.3 F
Los Angeles
30 Mart 2023
AnasayfaHaberlerAmerikaSan Francisco Gezici Konsolosluk Hizmeti

San Francisco Gezici Konsolosluk Hizmeti

San Francisco Gezici Konsolosluk Hizmeti

Los Angeles Başkonsolosluğu, 12 Nisan 2014, Cumartesi ve 13 Nisan 2014, Pazar günlerinde San Francisco’da “Gezici Konsolosluk Hizmeti” verecek.

Los Angeles Başkonsolosluğu‘ndan San Francisco’da “Gezici Konsolosluk Hizmeti” hakkında yapilan duyuru:

T.C. LOS ANGELES BAŞKONSOLOSLUĞUNCA

SAN FRANSİSKO’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
II. GEZİCİ KONSOLOSLUK HİZMETİ

Yer:    Hilton Financial District, 750 Kearny Street, San Fransisko, CA 94108
Washington Toplantı Salonu-İkinci Kat    Otel Telefon Santrali:+1 415-433-6600
Otelin bodrum katında Park Yeri mevcuttur.(Saatlik ücret $5 )(Sadece Hafta sonları için))   

Tarih: 12 Nisan 2014, Cumartesi 09:00-18:00 / 13 Nisan 2014, Pazar 09:00-16:00

Başkonsolosluğumuz tarafından San Fransisko’da gerçekleştirilecek ikinci “Gezici Konsolosluk Hizmeti 12 Nisan ve 13 Nisan 2014 tarihlerinde geçen yıl olduğu gibi yine Hilton Financial District Oteli’nde verilecektir.
San Fransisko ve civarında yaşayan vatandaşlarımızdan gelen genel istek doğrultusunda bir önceki hizmetimizde gerçekleştirildiği gibi, randevu sistemi uygulanmasına devam edilecektir.  Online randevu sisteminin teknik olarak mümkün olmamasından dolayı, San Fransisko’da gerçekleştirilecek “Gezici Konsolosluk Hizmeti”ne katılmak amacıyla randevu almak isteyen tüm vatandaşlarımızın [email protected] e-mail adresine e-posta mesajı göndermesi gerekmektedir.  Gönderilen mesajlarda Konu/Subject bölümüne “Randevu talebi/II. Gezici Konsolosluk Hizmeti-San Fransisko” yazılması ve yaptırılması istenen işlem/işlemler ile kişi sayısının mesajda belirtilmesi ve en önemlisi işlemi yapılacak her bir müracaat sahibine ait nüfus cüzdanının (arkalı önlü) bir örneğinin pdf formatında ek olarak gönderilmesi beklenmektedir. Nüfus cüzdanı örneği gönderilmeyen başvurular nüfus bilgilerine ulaşılamayacağı için randevu sistemine dahil edilemeyecektir. Mesajlarınızın Başkonsolosluğumuz e-mail adresine geliş sırasına göre randevu verilecek olup, belirlenen saat dilimi e-posta ile bilahare adresinize bildirilecektir.

Gezici Konsolosluk Hizmeti sırsında nüfus cüzdanınızın aslının yanınızda olması ve üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunması işlemlerinizin gerçekleştirilebilmesi açısından önem arzetmektedir. Nüfus cüzdanında T.C. Kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızın acilen Başkonsolosluğumuza mesaj göndermeleri gerekmektedir.

Sözkonusu hizmet çerçevesinde, Başkonsolosluğumuz memurları işlem taleplerini ilgili evrak/belge ile birlikte San Fransisko’da teslim alacak olup, işlemler Los Angeles’ta tamamlandıktan sonra, ilgili evrak/belge başvuru sahiplerine posta ile teslim edilecektir. İşlemlerin gerçekleştirilebilmesi için nüfus cüzdanı ve pasaportların aslı gerekmektedir. Bu itibarla, nüfus cüzdanınız ve pasaportunuz bir süre Başkonsolosluğumuzda bulundurulacaktır.

 

Müracaat edilebilecek konsolosluk işlemleri:

 

 

– Askerlik İşlemleri (Sadece ilk erteleme ve dövizle askerlik başvuruları alınacaktır.)

– Vatandaşlık İşlemleri

– Nüfus İşlemleri

– Noter İşlemleri (Sözkonusu işlemlerin yapılması, sadece San Fransisko’ya gelmeden önce düzenlenmeleri durumunda mümkündür. Mutlaka konuyu önceden Başkonsolosluğumuzun e-posta adresine detaylı olarak bildiriniz.)

– Pasaport İşlemleri

 

ÇOK ÖNEMLİ:

– Her türlü işlem için lütfen nüfus cüzdanlarınızı ve pasaportlarınızı (eski tip veya yeni tip) yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Ayrıca, evli vatandaşlarımızın evlilik cüzdanlarının, yurt dışında doğmuş vatandaşlarımızın yerel makamlardan alınmış doğum belgelerinin (birth certificate) ve çifte vatandaşlarımızın vatandaşlık belgelerinin (Naturalization form)  asıllarını ve birer fotokopisini birlikte getirmeleri yapılacak işlemlere göre ayrıca önem arz etmektedir.

 

– İşlemler için tahakkuk eden masraf ve ücretler, sadece nakit olarak ödenebilmektedir. İşlem harçlarının tümü, her mali yılda olduğu gibi, 2014 yılında da yeniden düzenlenmiştir.  Randevu talebinize cevaben gönderilecek e-posta mesajında harç bilgisi de verilecektir.

 

https://www.epasaport.gov.tr web adresinde e-pasaport başvurusu için detaylı bilgileri bulmak mümkündür.  E-pasaport başvurusu için vesikalık fotoğraf boyutu 50 mm x 60 mm ve arka fonun beyaz renk olması gerekmektedir. Yanınızda yeteri kadar vesikalık fotoğraf getirmeniz rica olunur.     (Her işlem için 2 fotoğraf)   12 yaşından gün almış olan tüm vatandaşlarımızın şahsen e-pasaport başvurusu yapması gerekmekte olup,  18 yaşından küçük vatandaşlarımızın pasaport başvurusu yapabilmesi  için anne ve  babanın imzalı muvafakatı gerektiğinden başvuru sırasında her iki ebeveynin de bulunması gerekmektedir.

 

Diğer işlemlerde kullanılacak vesikalık fotoğrafların boyutu önemli değildir.

 

Konsolosluk işlemleri hakkında detaylı bilgi https://www.konsolosluk.gov.tr adresinde

mevcuttur.

 

Konuyla ilgili sorularınızı [email protected] e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Saygıyla duyurulur.

Los Angeles Başkonsolosluğu

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,394BeğenenlerBeğen
16,227TakipçilerTakip Et
3,500TakipçilerTakip Et
7,710TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın