San Francisco’da Yolcu Uçağı Düştü


SanFranciscoUcakKaza

Alaturka | San Francisco –  Kore’nin Seoul şehrinden havalanan, 214 sefer sayılı Asiana Hava Yollarına bağlı Boeing 777 tıpı uçak, Uluslararası San Francisco Havaalanı’na (SFO) iniş yaptığı sırada düştü. 291 kişinin bulunduğu uçakta 2 kişi hayatını kaybetti, 61 kişi yaralandı. Havaalanına iniş ve kalkışlar durduruldu.

Kazayı incelemek üzere Washington’dan uzman grup olay yerine doğru yola çıktı. Bir başka uzman grubun se Los Angeles’dan yola çıktığı, bu grubun olay yerine ulaştığı ve incelemelerine başladığı bildirildi.

Görgü tanıklarının söylemleri, uçağın yere ilk teması sırasında altından bir alev topunun çıktığı yönünde.

Uluslararası San Francisco Havaalanı, San Francisco şehir merkezinin 12 mil güneyinde bulunuyor, ve Uluslararası Los Angeles Havaalanı (LAX) ardından California Eyaleti’nin en çok kullanılan havaalanı durumunda.

Yolculardan David Eun, uçaktan uzaklaşırken, özel twitter hesabından aşağıdaki fotoğrafı ve görebildiği kadarıyla yolcuların iyi olduğunu paylaştı.

 

SF3

 

Görgü tanıklarından Stefanie Turner, uçağın piste kötü açıdan indiğini, arka kuyruğunu piste çarptığını ve dengesini kaybettiğini söyledi.

Bir diğer görgü tanığı, havaalanında bulunan Amoura Cafe’nin menejeri Juan Gonzales herhangi bir patlama duymadığını, uçağın piste indiği sırada arka kanadının koptuğunu söyledi.

 

 

 

 

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?