Sanal klavyeden bıkanlara…

Dokunmatik ceplerin sanal klavyeleri sizi çıldırtıyorsa, sessiz sedasız tanıtılan bu cihaz size göre…

Uzun zamandır bazıları için sadece söylentiden oluşan, teknolojiyi yakından takip edenler içinse çoktan piyasaya çıkmış bir ürün sanal klavye. Celluon tarafından üretilen cihazlar sayesinde, klavyelerin kabalığından, gürültüsünden ve sorunlarından bıkan kullanıcılar, neredeyse her yüzeyde kullanılabilir yansıtmalı klavyeler kullanmaya yönelmiş durumda.

Diğer taraftan iPhone kullanıcıları cihazlarına daha farklı bir aparat daha takmayı ya da farklı bir şekilde hali hazırda olan cihazı büyütmeyi istemiyorlardı; ta ki bugüne kadar… Pocket-lint isimli teknoloji bloğundan sızan bilgiye göre, CES fuarının bir köşesinde Prodigy isimli bu minik eklenti cihaz tanıtıldı. Cihaz özellikle klavye kullanmanın bazen işkenceye dönüştüğü iPhone gibi dokunmatik telefonları hedef alıyor. Dışarıya yansıttığı lazer klavyesi ile hem kullanıcısının yazma işlemlerini hızlandırıyor, Hem de bağlı olduğu cihazın şarjını daha da uzatabiliyor.

Piyasa araştırmacılarına göreyse, kendi telefonlarına alışan kullanıcılar için bu ürünün çok da büyük bir esprisi yok. Zira en küçük tuşlu telefonları bile yeterince kullandıktan sora her insan bu tuş takımlarına alışıyor. Prodigy’nin şimdilik bilinen en büyük dezavantajıysa cam ve yansıtmalı yüzeylerde çalışmıyor olması. İlk başta özellikle iş adamları tarafından kullanılması muhtemel olan cihazın fiyatı, şimdilik 150 sterlin ya da kabaca 230 dolar civarı olacak.

Bu rakamlara Amerika’da iki yıllık ödeme ile son model bir akıllı telefon alındığı gerçeğiyse bakalım ürünün tahmini çıkış fiyatında bir düşüş yaşatacak mı…. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?