Santa Monica Kolejinde Sanat Sergisi

Santa Monica Kolejinde Sanat Sergisi. Ebru Marbel yazdı.

Santa Monica Kolejinde Sanat Sergisi


Santa Monica Koleji’nin dönem sonu mezuniyeti için hazırladığı sergiyi ilk olarak Alaturka Online gezdi.

Dönem sonu mezuniyeti yaklaştıkça Santa Monica Kolejinde bir hareketlilik göze çarpıyor.
Dans bölümü öğrencilerinin dans şovu hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, Sanat merkezinde bu hafta sonu gösterime açılacak sergi kapılarını ilk kez Alaturka Online’ açtı.

Bu güzel galeriye tanıklık ettiğimden ve tüm araştırmalarda farkını yaratan resim, sanat ve jazz-bale öğrencilerine tebriklerimi sunuyorum.

Art Show’un teması ; Yalnızlık (Loneliness,A new Begining) ve Psikodrama tanıtımı, Beatriz Valls Rodriguez tarafından uyarlanan bu eşsiz galeri tüm konukları büyüleyecek.

İçeriye girdiğinizde tüm duvarların ışıltı saçan kırmızı tonlarında içinizi açmasından sonra, ilerledikçe, insanların kendi ses kayıtlarıyla yayınlamış oldukları küçük bir video kaydı dinletiliyor.

Sıradan sergiler veya alışıldık şovlar gibi düşünmeyin, konsept oldukça farklı ve sıradışı..

Aynı zamanda; mikrofonlar harikulade bir ses sistemi kurulmuş ve psikolojisi bozulan insanların nasıl bu duruma geldiğine ve bu esnada sarf ettikleri cümleler var.

Böylece tadını damağınızda bırakmak istiyorum,ki kendi farkındalığınızla görün ne de olsa onun zevki bir ayrıdır.

Gezdiğim andan itibaren ,event listesi ve birkaç günlük programlarını da sizlerle paylaşmak, ve Alaturka Online ayrıcalığıyla bu farkı yaşatmak adına bu eşsiz ve büyüleyici Art Show’la ilgili tüm bilgiler ve rezarvasyon için mail adresimden ; [email protected] bana ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırdıktan sonra, kapıda sizlere eşlik edecek olan resim sergisi asistanları eşliğinde gezdirilecek bu güzel atmosferden yakaladığım birkaç güzel sahnenin resimlerini sizlerle paylaşmak ve hissettirebildiğim kadar da bu güzel ortamı yaşatmak istiyorum.

İçlerinde İranlı ve Türk öğrencilerin de bulunduğu sergiden işte görülmesi gereken birkaç büyüleyici sahne, çekilmiş fotoğraf.

Eğer haftasonuna kendinizi rahatlamak ve yenilemek sıradışı yapıtlar görmek,sanat belleğinizi genişletmek ve kültür-sanat aktivitelerinin pskikolijyle buluşmasını görmek istiyorsanız bu muhteşem tecrübeyi ertelemeyin,kaçırmayın derim.

Ben hayranlıkla gezdim,ve etrafımdaki herkese hala anlatmaktan alıkoyamıyorum kendimi,eşsiz tadı damağımda kaldı 🙂 Durmayalım,sanata açlık hiç bitmez!

-Special Events Art Degree Exhibition with Artists

*Sat May 5th”11.00-1.00pm-KHALE SUSKE:A conversation on domestic violence,herstorytelling,memory and art,organized by Neda Moridpour.
”2.00-3.30pm-INTRODUCTION TO PSYCHODRAMA with Jeffrey Yates,LCSW.Director of the Pyschodrama Institue of Los Angeles,organized by Jeseca Dawson.

*Tuesday May8th”3.00-5.00-KHALE SUSKE:A conversation on domestic violence,herstorytelling,memory and art,organized by Neda Moridpour.

Ebru Marbel / Los Angeles

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?