60.8 F
Los Angeles
16 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Santorum ABD seçimlerinin yönünü değiştiriyor

Santorum ABD seçimlerinin yönünü değiştiriyor

ABD’de Cumhuriyetçi başkan aday adayları arasındaki ön seçim yarışında son olarak Kansas eyaletini alan eski Pennsylvania senatörü Rick Santorum, Salı günü Alabama ve Mississippi’de gerçekleştirilen ön seçimlerde sandıktan birinci çıkmayı başardı.

Alabama’daki seçimlerde Santorum yüzde 35, Newt Gingrich ve Mitt Romney yüzde 29 oy alırken, Mississipi’de Santorum sandıktan yüzde 33, Gingrich yüzde 31 ve Romney yüzde 30 ile çıktı.

Seçimleri önde götüren Mitt Romney karşısında elini git gide sağlamlaştıran Santorum’un en önemli avantajı, Romney’nin en muhafazakar Cumhuriyetçi seçmeni ikna etmeyi başaramaması.

Santorum’un bu son zaferleri seçimlerin yönünde belirleyici rol oynayacağa benziyor. Cumhuriyetçi aday adaylarından iddialı bir isim olan Newt Gingrich’in şansı, Santorum’un başarısı karşısında gün geçtikçe azalıyor.

Son seçimlerle birlikte, Romney 471, Santorum 238, Gingrich 126 toplam delege sayısına ulaştı. Cumhuriyetçi partinin başkan adayı olabilmek için bin 144 delege toplamak gerekiyor.. (Hürriyet)

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,047BeğenenlerBeğen
12,503TakipçilerTakip Et
587TakipçilerTakip Et
7,741TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone