70.9 F
Los Angeles
27 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemŞap tehlikesi yayılıyor: Hayvan pazarı kapatıldı

Şap tehlikesi yayılıyor: Hayvan pazarı kapatıldı

Samsun, Denizli ve Siirt’in ardından Diyarbakır’da da SAT-2 Serotipi Şap hastalığı virüsüne rastlanılması nedeniyle kentteki canlı hayvan borsası ikinci bir emre kadar kapatıldı.

İki aydan beri hızla yayılan şap hastalığı virüsünün Diyarbakır’da da görülmesi üzerine kentin Çınar ilçesi yolundaki Fabrika Mahallesi’ndeki hayvan borsası kapatıldı.

JANDARMA TEDBİR ALDI  

Bölge ilaçlanarak karantinaya alındı. Aynı şekilde başta Bingöl, Muş olmak üzere çevre illerden Diyarbakır’a karayolu ile küçük ve büyükbaş hayvan nakli de durduruldu. Yollarda Jandarma ve tarım il müdürlüğü yetkililerince sıkı tedbirler alındı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Diyarbakır Valiliği de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Diyarbakır Hayvan Sağlığı ve Zabıtası Komisyonu’nun, 9 Mart tarihli kararıyla şap hastalığı ile mücadele kapsamında, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Borsası, ikinci bir karara kadar kapatılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,372BeğenenlerBeğen
16,226TakipçilerTakip Et
3,499TakipçilerTakip Et
7,712TakipçilerTakip Et
31,000AboneAbone Ol

Kaçırmayın