Sarar New Jersey’de yeni mağaza açtı

Türkiyede erkek giyimin öncü markası Sarar, Amerika’da yeni bir mağaza daha açtı. Önceki gün New Jersey’de yeni mağazanın açılış kurdelesini Little Falls Belediye Başkanı Michael DeFrancisci ve Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ile birlikte kesti.

Kurdele kesiminden sonra Cemalattin Sarar, mağazayı gezen Belediye Başkanı DeFrancisci‘ye dünden bugüne Sarar’in nasıl büyüdüğünü ve Amerika pazarına nasıl girdikleri hakkında bilgi verdi. ABD’de yaklaşık 10 yıldır mağazalarının olduğunu belirten Cemalettin Sarar, “ABD’de adım adım büyüyoruz, hedefimiz 100’üncü mağazayı açmak”

New Jersey’deki 9’cu mağazalarını faaliyete geçirdiklerini kaydeden Cemalettin Sarar USASABAH’a yeni açtığı mağazası ile ilgili konuştu.

“Başta Amerika’nin çok büyük bir pazar olduğunu belirtmek istiyorum. Amerika’da yeniden bir mağazayı açmanın heyecanını yaşıyorum. inanın kendimi şuan 30 yaşında hissediyorum, Amerika pazarında Türk kalitesini göğe çıkarmamız lazım. Şu anda 9’cu mağazayı açtık, pek yakında 10.’uncuyu Las Vegas’ta 11.’inci mağazayı ise Wall Street’te açacağız. Wall Street’teki yerimizde burası kadar çok geniş bir yer. iki gün oce mağazanın yerini belirleyip imzalı sözleşme yaptım. Tabii ki iç mekanın yapılması gerekecek ve sanırım iki aya kadar hazır olacak. Hedefimiz ABD’de 100.’cü mağazayı açmak ondan sonra Allah büyük gide bildiğimiz yere kadar gideceğiz. 2012 yılından itibaren her yıl üçer, beşer ya da altışar mağaza açarak hedefimize ulaşacağız”

Sarar Giyimin ABD temsilcisi Tunç Hepgüler ise New York’ta özellikle finans sektörü çalışanları tarafından çok tercih edildiklerini belirterek, ”Bu araştırmamızın sonucundan yola çıkarak Wall Street’te bir mağaza yeri kiraladık. Çok başarılı bir mağaza olacağına inanıyoruz. Mayıs ayında da açılışını planlıyoruz, 2012 bahar ayının koleksiyonlarını orada sergileyeceğiz” dedi.

Mağaza açılışına New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve bir çok davetli katıldı.

En solda Cemalettin Sarar, ortada New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve Tunç Hepgüler

USASABAH ( Eren Abdullahoğlu / NEW JERSEY )

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?