‘Savaşçı Prenses’ dönüyor

ABD’nin ilk siyahi dışişleri bakanı olan Condoleezza Rice dört yıl sonra siyaset sahnesine dönüyor. 11 Eylül saldırıları sonrası Afganistan ve Irak’taki savaşlarla özdeşleşen ve “Savaşçı Prenses” lakabı alan Rice, Drudge Report adlı internet sitesine göre birkaç hafta önce Romney tarafından yardımcı olarak seçildi.

Condoleezza Rice’ın yıldızı Utah eyaletinde iki hafta önce katıldığı bir seçim kampanyasında tekrar parladı. ABD’nin dünyadaki liderlik rolünün sorgulandığını belirten konuşmasından sonra Rice iki kez ayakta alkışlanmıştı.

Rice, Utah’daki bu gövde gösterisinden birkaç gün sonra Cumhuriyetçi Parti taraftarlarına gönderdiği bir elektronik postada, “2012 ABD için dönüm noktası olabilir” diyerek şu görüşü dile getirmişti: “Önümüzdeki seçimler hayatımda gördüğüm en önemli seçim olacak. Bana şu anki dış politikamızla ilgili çok sık sorular geliyor ve önümde bulunan fırsatlar soruluyor. Ancak biz evimizi düzenlemeden uluslararası arenada önümüze çıkan fırsatlara yön verebilme şansımız olduğunu düşünmüyorum”.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?