Seedorf Los Angeles Galaxy ile antrenmana çıktı

Milan ile sözleşmesi sona eren Seedorf, kondüsyon tutmak için Los Angeles Galaxy ile antrenmana çıktı.

Clerence Seedorf, Los Angeles Galaxy’nin perşembe günkü antrenmanında yer alsa da, teknik direktör Bruce Arena oyuncunun takımda yer alma ihtimalinin milyonda bir olduğunu söyledi.

36 yaşındaki oyuncu, daha önce üç farklı kulüple dört kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevinci yaşamıştı. Sezon sonunda Milan’dan ayrıldıktan sonra henüz bir kulüple anlaşmaya varmış değil. Hollanda’nın eski milli oyuncusu, Miami’de bir yardım maçına katıldı ve şimdi de Los Angeles’ta kondüsyonunu korumaya çalışıyor.

Oyuncu ile ilgili olarak Arena, “Clarence sadece antrenman yapmak için bizimle. Elbette onunla sözleşme imzalamak isterim. Şehirden Messi geçseydi de aynısını yapardım.” dedi.

Galaxy antrenmanında 36 numaralı tişörtü giyen Seedorf, herkes ayrıldıktan sonra antrenmanını bitirdi. Seedorf antrenmanda sol ayağıyla şut çalıştı. Brezilya’dan Botafogo’nun kendisiyle ilgilendiğine yönelik Goal.com’un sorduğu soruya Seedorf, “Bilmiyorum” cevabını verdi.

Galaxy’nin kadrosunda David Beckham, Robbie Keane ve Landon Donovan olmak üzere üç önemli oyuncu mevcut. Donovan da Seedorf ile ilgili olarak, “Kondüsyonu yerinde olmasa da oyunu nasıl oynayacağını gerçekten biliyor. Onun nasıl hareket ettiğini görmek genç futbolcular için çok iyi.” dedi.

Seedorf’la oynamak isteyip istemeyeceğine dair gazetecilerin kendisine yönelttiği soruya ise Donovan esprili bir şekilde, “Elbette, onunla sözleşmeyi imzalayın. Parasını verecek misin?” ifadelerini kullandı. (Goal.com)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?