Şehit Enes Özgül’ün yetiştiği yurda verildi

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül’ün adı, yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezine verildi.

Şehit Enes Özgül’ün adı yetiştiği yurda verildi

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 21 Haziran 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül, dün hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit Enes Özgül’ün vasiyeti üzerine yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezine adını verdiklerini duyurdu.

Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Yanık, “Pençe Kilit Harekatında şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Enes Özgül’ün vasiyeti üzerine, yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezimizin adını Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştiriyoruz. Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum” ifadelerini kullandı.

İŞTE O VASİYET

Özgül’ün, yurttaki öğretmenine WhatsApp’tan askeri üniformalı fotoğrafını göndererek, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim. Pençe-Kilit’te sizden bir istirhamım şudur; eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuk şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı ortaya çıktı.  (DHA)

Yetim şehidin son isteği yürek burktu İlginizi Çekebilir Yetim şehidin son isteği yürek burktu Şehit oğlunu asker selamıyla uğurlayan anne: Hakkımı sana helal ettim İlginizi Çekebilir Şehit oğlunu asker selamıyla uğurlayan anne: Hakkımı sana helal ettim Şehit eşini 'Bizim ne güzel hayallerimiz vardı' diyerek uğurladı İlginizi Çekebilir Şehit eşini ‘Bizim ne güzel hayallerimiz vardı’ diyerek uğurladı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?