Selçuk Aydın ikinci kez Amerika’da ringe çıkıyor

Boksseverlerin merakla beklediği an geldi; Hafif sıkletteki gururumuz, üç kemer sahibi Selçuk Aydın sonunda ringlere dönüyor. Rumen Jo Jo Dan’ı 2 kapışmada da yenen başarılı sporcumuz, Kaliforniya’nın San Jose kentinde hem namağlup unvanını sürdürmek, hem de Ortiz – Berto galibinin karşısına çıkmak için mücadele edecek.

28 Temmuz’da ABD’li Roberto Guerrero ile mücadele edecek olan Selçuk, şimdidin çalışmalara başladı. Şu an Trabzon’da bulunan genç boksör “Bu belki benim kariyerimdeki en kritik maç olacak. Bu engeli de aşarsam Berto – Ortiz karşılaşmasının galibini bekleyeceğim. Koşulara başladım. Bu defa hiçbir şeyi şansa bırakmayacağım. Maçtan 2-3 hafta önce de ABD’ye gideceğim” şeklinde konuştu.

Selçuk’a güveniyorum
Aydın’ın menaceri, boks dünyasında ‘Çılgın Türk’ lakabıyla tanınan Ahmet Öner anlaşmayı sonunda yaptıklarını belirtirken “Selçuk zirveye emin adımlarla ilerliyor. Namağlup unvanını sürdürmesi müthiş bir prestij. Bu nedenle büyük isimlerle kapışmasına çok az kaldı. Guerrero’yu da geçerse Berto – Ortiz maçını bekleyeceğiz. Karşılaşmanın ABD’de olması bir avantaj çünkü buradaki bokseverler Selçuk’u ikinci kez seyretme fırsatı bulacak ve onu daha iyi tanıyacaklar. Selçuk’a güvenim sonsuz. İyi bir mücadele olmasını istiyoruz. Salona gelenlere heyecanlı bir kapışma izlettirmek niyetindeyiz” ifadesini kullandı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?