Selçuk Aydın: Kariyerimin en önemli maçı

selcuk-aydinTemmuz’da ABD’nin San Jose kentinde ringe çıkacak olan 3 kemer sahibi şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın kariyerinin en önemli maçına çıkacağını belirterek “Sıkletimde en büyük olmak istiyorum. Bu unvanı da almam için tek bir engelim kaldı” şeklinde konuştu.

Bokstaki gururumuz Selçuk Aydın, yaklaşan kritik kapışma öncesi Fanatik’e önemli açıklamalar yaptı. Temmuz’da ABD’de ikinci maçına çıkacak olan şampiyon boksörümüz, rakibi Robert Guerreo karşısında büyük bir sınav vereceğini dile getirdi. 3 kemer sahibi başarılı boksör “WBC Altın Kemer’i de istiyorum. O yüzden eleme maçını da kazanmam gerekiyor. Bu kapışmaya çok önem veriyorum ve şimdiden çalışmalara başladım. Guerrero çok güçlü bir boksör. Fakat ben kendime güveniyorum. Sıkletimin en büyüğü olmam için onu yenmem gerekiyor. Ondan sonra da Mayweather, Berto ve Ortiz gibi devler var” şeklinde konuştu.

Jo Jo Dan zorlu bir rakipti…
Son yaptığı 2 karşılaşmaya da değinen Selçuk “Jo Jo Dan’ı kesinlikle hafife almadım. Kendisi çok iyi bir boksör. İlk maçta iyi bir hazırlık dönemi geçirememiştim. O yüzden biraz zorlandım ancak rövanşta beni destekleyen herkese ondan daha güçlü ve iyi bir boksör olduğumu kanıtladım. Aynı hatayı yapmayacağım. Sistemli bir şekilde çalışmalara başladım. Guerreo maçı 28 Temmuz’da. Haziran sonunda Amerika’ya gidip profesyonel ekibimle kariyerimin en önemli maçlarından birine en iyi şekilde hazırlanacağım” dedi

Mayweather dövüşmezse…
Selçuk Aydın’ın menaceri Ahmet Öner de sporcusuna güvendiğini söylerken “Guerrero çok dişli bir rakip. Ama Selçuk inanılmaz hırslandı. Bu maça çok iyi hazırlanıyor. Benim tanıdığım Selçuk bu defa da rakibini nakavt edecektir” dedi. Öner ayrıca Mayweather – Cotto maçıyla ilgili de konuşurken “Mayweather Selçuk’la kapışmak istemiyor. Cotto maçından sonra cezaevine girip çıkacak. Ondan sonra da kararını değiştirmezse WBC Altın Kemer otomatikman Selçuk’un olacak. Bu yüzden Selçuk Guerrero’yu mutlaka geçmek zorunda” ifadesini kullandı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?