Selçuk Aydın ünvanını korudu

Selcuk Aydin vs Ionut Dan Ion - Jo Jo Dan

Selçuk Aydın ünvanını korudu. Türk boksör Selçuk Aydın, Dünya Boks Konseyi (WBC) Orta Siklet Gümüş Kemer Şampiyonluğu unvan maçında Rumen rakibi Ionut Dan Ion’u yendi.

Selçuk Aydın ünvanını korudu

Türk boksör Selçuk Aydın, Dünya Boks Konseyi (WBC) Orta Siklet Gümüş Kemer Şampiyonluğu ünvan maçında Rumen rakibi Ionut Dan Ion’u yendi.

Gür Spor Salonu’nda yaklaşık 4 bin seyircinin takip ettiği müsabaka, 12 raunt sürdü. Maçın son rauntlarında rakibine zor anlar yaşatan Aydın, masa hakemlerinin 113-112, 113-112, 115-111’lik puanlarıyla karşılaşmayı kazandı.

Aldığı galibiyet ile unvanını koruyan Aydın, antrenörleri ve yakınlarıyla birlikte ring üzerinde galibiyeti coşkulu bir şekilde kutladı.

Aydın, elde ettiği galibiyetle bugüne dek profesyonel boks kariyerindeki namağlup kariyerini sürdürdü. Aydın’ın kariyerinde 23 maçta 23 galibiyeti (17’si nakavt) bulunuyor.

Öte yandan, bu maç öncesinde üç müsabaka daha gerçekleştirildi. Gecede ringe çıkan Türk boksör Erkan Teper, Amerikalı rakibini mağlup ederek kariyerindeki 9. karşılaşmadan da galip ayrılmayı başardı.

Dünya Boks Organizasyonu (WBO) Avrupa şampiyonluğunda ise Çek boksör Ondrei Pala ile Amerikalı Darnell Wilson karşılaştı. Karşılaşmayı sayıyla kazanan Ondrei Pala, kemerini takarak unvanını koruması nedeniyle büyük sevinç yaşadı.

Gecenin diğer müsabakasında ise Alman boksör Benjamin Simon, Belaruslu rakibi Ruslan Rodivich’i nakavtla mağlup etmeyi başardı.

Trabzonlu seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği maçları, Vali Recep Kızılcık, yönetmen Fatih Akın ile Ordusporlu futbolcu Fatih Tekke de izledi.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?