Senato’ya veda etti

Kongre’de üç dönemdir görev yapan Giffords’ın ofisinden yapılan açıklamada, Kongre üyesinin bu hafta içinde Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’a istifa mektubunu sunacağı bildirildi.

OBAMA: ÖZLEYECEĞİZ
ABD Başkanı Barack Obama, Giffords’un istifa kararıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Giffords’ın, kamu hizmetinin nasıl olması gerektiği konusunda “en iyiyi” temsil ettiğini ve onun “neşeli varlığının” Washington’da özleneceğini belirtti.

Obama, “Giffords, parti ya da ideolojinin üstüne geçen kaliteleri, adalete olan kendini adamışlığı, farklı fikirlere kulak vermeye yönelik ilgisi ve ülkemizi mükemmel kılma yolundaki yorulmak bilmez bağlılığından dolayı tüm dünyada hayranlık duyulan bir şahsiyet” ifadesini kullandı.

Giffords, 8 Ocak 2011 tarihinde Arizona eyaletinin Tucson kentindeki bir süpermarketin önünde seçmenleriyle buluşması sırasında, bir silahlı saldırgan tarafından başından vurulmuş ve ağır yaralanmıştı. Saldırganın açtığı ateşte, bir federal yargıç ve Giffords’un bir yardımcısının da aralarında bulunduğu 6 kişi hayatını kaybetmiş, Giffords dahil 13 kişi de yaralanmıştı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?