Şentop’tan, Kırgızistan ve Tacikistan’a diyalog çağrısı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kırgızistan ile Tacikistan Meclis Başkanlarıyla görüşerek, iki ülke arasındaki (sınır çatışması) gerginliğin diyalog yoluyla çözülmesi temennisinde bulundu.

Şentop’tan, Kırgızistan ve Tacikistan’a diyalog çağrısı

​​​​​​​TBMM Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Şentop, Kırgızistan Meclis Başkanı Talant Turdumamatoviç Mamıtov ve Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile ayrı ayrı telefonda görüştü.

Görüşmelerinde, çatışmalarda hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılar için geçmiş olsun dileklerini ileten Şentop, iki ülke arasındaki gerginliğin diyalog yoluyla çözülmesi temennisini dile getirdi.

“BİR AN ÖNCE SONA ERDİRİLMELİ”

Dünyanın çok farklı bir dönemden geçtiğini belirten Şentop, “Çatışmalar, gerginlikler, buna bağlı olarak ekonomiyle ilgili ortaya çıkan farklı sınamalarla karşı karşıya kaldığımız, sorunlarımızı çözmek için sükunet ve aklıselime ihtiyaç duyulan böyle günlerde, kardeşler olarak aramızdaki istişarelerin önemli olduğuna inanıyorum. Dost ve kardeş, komşu iki ülke arasındaki bu gerginliğin bir an önce diyalog yoluyla sona erdirilmesini temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı. AA

Şentop: Telafisi imkansız zararlar meydana gelecektir İlginizi Çekebilir Şentop: Telafisi imkansız zararlar meydana gelecektir Şentop: Batıdaki gibi giyinenler kendilerini modern, zeki ve kültürlü zannediyor İlginizi Çekebilir Şentop: Batıdaki gibi giyinenler kendilerini modern, zeki ve kültürlü zannediyor

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?