Sevmeyen kadının sevdiği Türk’ü öldürdü

Almanya’da, Hamburg’un Neuallermöhe semtinde 44 yaşındaki Michael N. tarafından öldürülen Mehmet Y. olayında yeni detaylar ortaya çıktı.

Michael N.’nin saldırısının, karşılıksız aşk beslediği Martina S.’ye yönelik olduğu öne sürüldü. Sevdiği kadını kurtarmak için müdahale eden Mehmet Y., saldırganın bıçak darbelerine hedef oldu.

‘Sıra sende’

Görgü tanıklarına göre Martina ve Mehmet, köpeklerini gezdirirken, Michael N. gelip hakaret savurdu. Kadını yere iten zanlıya Mehmet Y. müdahale etti. Ancak Michael N., “Sana da sıra gelecek pis yabancı” diyerek çektiği bıçakla Mehmet Y.’ye darbeler indirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis zanlıyı yakalarken, sağlık ekipleri de kalp masajıyla Mehmet Y.’yi hayata döndürmeyi başardı. Ancak Mehmet Y., hastanede can verdi. Martina S. ve Mehmet Y.’nin çok uyumlu bir çift olduğunu belirten bir Alman komşusu, “Yıllardır beraberlerdi. Kısa bir süre önce aralarında dargınlık yaşandı ama yine barıştılar. Bu arada Michael N., Martina S. ile tanışmış ve âşık olmuştu. Martina’yı çalıştığı işyerine kadar takip edip, taciz ediyor, uyarılarını dikkate almıyordu” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?