Şeyh Asrar Reşid, Hristiyan meydan okumasını Zehir içerek kabul etti

Şeyh Asrar Reşid (Shaykh Asrar Rashid), Manchester Üniversitesi’ndeki Münazara’da Hristiyan meydan okumasını Zehir içerek kabul etti.

Zehiri neden içtiği sorulan Şeyh Asrar Rashid, Hıristiyanlar tarafından meydan okunduğunda İslam uğruna zehir içen ve Allah’a olan inancını koruyan Halid bin Velid’in hikayesini anlattı. “Ben (Asrar Rashid) de Allah’a inanıyorum, Halid bin Velid’in yaptığını aynen yaptım. Allah’a bırakalım. Kimsenin endişelenmesine gerek yok.” dedi.

19 Şubat 2020 Çarşamba günü, Madinah Society, Manchester Üniversitesi’nde Şeyh Asrar Rashid ve Hristiyanlık savunucuları Hatun Tash ve Caleb Courneloup arasında bir tartışma düzenledi.

Tartışma Müslüman ve Hristiyanlar arasındaki inanç seçimi üzerine yapıldı. Her tartışmacı, kendi inançları için argümanlar sunarken diğer inanca karşı argümanlar da öne sürdü. Her iki taraf da 30’ar dakikalık açılış sunumları sundu, ardından 20 dakika ve 10 dakika süren birer yanıt dönemi takip etti ve sonrasında da izleyicilerin konuşmacılara soru sorma bölümüne geçildi.

Tartışmalar sırasında Hristiyan alimlerinin, peygamberinizin bir hurma ye zehir iç sözü var. Doğruluğunu kanıtla demesi üzerine Şeyh Asrar Reşid zehiri içti ve birşey olmadı.

2021 tarihli güncelleme:

Şeyh Asrar Reşid’in zehri içip öldüğü ile ilgili asılsız haberler internet ve sosyal medyada yer almaktadır. Şeyh Asrar Reşid dünyanın dört bir yanına barışçıl sözleriyle İslam’ı yaymaya çalışan ingiliz asılı tanınmış bir İslami alimdir ve halen hayattadır.

2022 güncelleme :

“7 adet hurma yiyen birine zehir ve sihir işlemez” hadisinin sahihliğini kanıtlamak için hurma yedikten sonra fare zehiri içen Şeyh Raşid hayatını kaybetti şeklinde yapılan yalan haberler halen internette yer almaktadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?