Şeytanın bile aklına gelmez

ABD’li yetkililer, Meksika’da faaliyet gösteren uyuşturucu kartellerinin sınırın diğer tarafına geçmek için inşa ettiği yeni bir tünel keşfetti. Tünele girildiğinde, ortaya geçmişe kıyasla çok farklı görüntüler çıktı.

Meksika’nın Tijuana kentindeki bir depodan başlayarak, sınırın öte tarafındaki San Diego kentindeki bir diğer depoda son bulan 800 metrelik tünel, aydınlatma ve havalandırmanın yanı sıra hidrolik asansöre bile sahip.

ABD Göçmen ve Gümrük Teşkilatı’ndan Lauren Mack, “Son beş yılda ortaya çıkardığımız en modern tünel bu” yorumunu yaptı. Tünelin girişinde, pakete sarılmış esrar yığını bulundu.

Yetkililer, tünelin Meksika tarafındaki girişinin geleneksel tortillo ekmeği yapan bir fırının bitişiğindeki terk edilmiş depoya açıldığını belirtti. ABD tarafındaki giriş ise camları kırık, kullanılmayan bir depoda bulunuyor.

ABD’li yetkililer, henüz iki hafta önce San Diego ve Tijuana’yı birbirine bağlayan 350 metrelik bir tünel daha bulmuştu. Tünelin iki ucunda 17 ton esrar ele geçirilmişti. ABD’nin California eyaletinin Meksika sınırı, balçık benzeri yumuşak toprağı nedeniyle uyuşturucu kartellerinin tünel kazmak için en çok tercih ettiği bölge.

Meksika’da Devlet Başkanı Felipe Calderon’un uyuşturucu kartellerine savaş ilan ettiği 2006’dan bu yana yaklaşık 40 bin kişi hayatını kaybetti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?