53 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaAlaturka OnlineSezon Öncesi Lakers ve Kobe Bryant

Sezon Öncesi Lakers ve Kobe Bryant

Salı günü Lakers ikinci “pre-season” yani hazırlık maçını, Nuggets’a karşı kazandı. Almanya’da geçirdiği ameliyat sonrasında geri dönen Kobe’nin de kenarda oturduğu maçta koç D’Antoni ilersi için ciddi düşündüğü oyunculara yer verip, takımına kafasındaki oyun şablonunu uygulattı.

Gecenin en büyük sürprizi süphesiz ki maçı kenarda izleyen Kobe Bryant’tı. Geçtiğimiz sezonun sonlarına doğru aşil tendon kopan ve ameliyat olan Kobe, kısa bir süre önce dizlerinden ameliyat olmak için Almanya’ya gitmiş, ve arkasından bir sürü felaket senaryoları yazılmıştı. Kobe ise bu senaryolara nispet yaparcasına ameliyatından sonra hemen döndü, formasını sırtına geçirdi ve takımının yaptığı hazırlık maçında, en azından saha kenarındaki yerini aldı. Kendisiyle röportaj yapan muhabire de, tedavi sürecinin çok iyi gittiğini, ve tahmin edilen zamandan daha önce sahalara dönebileceğini söyledi.

Kimse Kobe’nin pre-season döneminde sahalara dönmesini beklemiyordu. Fakat taraftar Kobe’nin geçirdiği ciddi ameliyat sonrasında kendisini en azından Lakers forması ile kenarda görmek istiyordu. Kobe’nin ne zaman oynayabileceği hala muamma, yalnız söylediğine göre  kendisini %100, tam hazır hissetmeden dönmeyeceği kesin..

Gelelim Kobe’nin Almanya’da geçirdiği ameliyata..

Son yaptığı idmanda, dizini biraz zorladığını, ve küçük bir ağrı hissettiğini söyleyen Kobe, anında Almanya’ya gidip ameliyat olmaya karar vermiş. Başarılı geçen ameliyat sonunda, şu an itibariyle koşularına bile başlayan oyuncu, geride bıraktığı sakatlıklarının sonucunu görebilmesi için yapması gereken sprint koşularına daha başlamadığı için, son durumunun nasıl olduğunu şu an bilemiyormuş..

Dün akşamki hazırlık maçı,

Daha önceki hazırlık maçlarında fazla isteneni veremeyen Gasol’un 11’de 6 isabetli şut bularak 14 sayı ve 8 rebound ile döndüğü maçı Lakers zorlansa da kazandı. Genelde sahaya kısa oyuncularla bol şut atan hızlı takım çıkartan D’Antoni, alışılmışın dışında bu maça iki uzun, Gasol ve Kaman ile başladı. İki uzun da bu oyun şeklini sevmiş olacaklar ki, hem birbirleriyle uyumlarında, hem de takım içindeki pozisyon bulmalarda fazla sırıtmadılar, hatta ilersi için umut verdiler.

Maçta dikkat çeken bir diğer oyuncu ise, kenardan gelip 28 dakika oynayan, ve 16 sayı ile sahanın en skorer oyuncusu olan Steve Blake’ti. Blake’in oyununun bu denli parlaması, Jordan Farmar’ı kenarıya hapsetti. Zaten sağ bacağından sakatlığı olan Farmar ise, ikincş hazrılık maçında olduğu gibi üçüncü hazırlık maçında da kenarda oturup, dinlenme olanağı buldu.

Bir diğer sakat oyuncu Wesley Johnson’ın ise, Pazartesi günü MRI’ı çekildi ve sağ ayağındaki tendonlarında zorlama olduğu bildirildi. Birkaç gün dinlendirileceği açıklanan Johnson dünkü maçta oynatılmadı..

 

 

Burak Yarkent
Alaturka Online/ Los Angeles, CA

Burak Yarkent
Burak Yarkenthttps://www.AlaturkaOnline.com
Alaturka Online Genel Yayın Yönetmeni

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,403BeğenenlerBeğen
16,218TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın